"Stoch dopiero się rozkręca". Apoloniusz Tajner przed Pucharem Świata w Zakopanem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

O szansach polskich skoczków na sukcesy w Zakopanem, "trenerze nowej generacji" Thomasie Thurnbichlerze oraz zmianach, jakie nastąpiły w skokach narciarskich w ciągu ostatnich dwóch dekad, mówił w specjalnym wydaniu audycji "Zapraszamy na weekend" Apoloniusz Tajner, honorowy prezes PZN.

W najbliższy weekend w Zakopanem czekają nas wielkie emocje sportowe, związane z zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich. Szansę na zajęcie czołowych lokat ma co najmniej trzech polskich skoczków: Dawid Kubacki (aktualny lider klasyfikacji PŚ), Piotr Żyła (5. miejsce) i Kamil Stoch (9.).

Na rosnącą formę ostatniego z wymienionych zawodników zwrócił uwagę Apoloniusz Tajner. – Charakterystyka Kamila jest taka, że on rozkręca się w trakcie sezonu. W tej chwili jest dalej, niż można było się spodziewać. Ja już tutaj spodziewam się dobrego startu, ale na pewno na mistrzostwach świata, które będą w trzeciej dekadzie lutego, będzie gotowy do walki o medale – mówił w Trójce honorowy prezes PZN.

Skoki nowej generacji

Gość audycji "Zapraszamy na weekend", nadawanej wprost ze stolicy polskich Tatr, nie mógł się nachwalić trenera naszych skoczków, 33-letniego Thomasa Thurnbichlera, którego nazwał "trenerem nowej generacji". – Jest przede wszystkim bardzo otwarty na wszystko, świetnie zorganizowany, a przy tym świetnie zrównoważony. Aż dziw, że tyle pozytywnych cech zebrało się w jednym człowieku. 

>>> Z głową w górach, czyli Trójka w Zakopanem. Zobacz galerię! <<<

Tajner odniósł się także do zmian w skokach narciarskich, które nastąpiły w ciągu minionych 20 lat, od czasu, gdy wielkie sukcesy odnosił trenowany przez niego Adam Małysz. – Zmieniło się sporo w sprzęcie, w treningu. Zawodników nie eksploatuje się energetycznie tak bardzo jak kiedyś i w związku z tym mogą do późniejszych lat skakać bardzo skutecznie na swoim najwyższym poziomie – mówił rozmówca Piotra Firana.


Posłuchaj

4:34
Apoloniusz Tajner przed Pucharem Świata w Zakopanem (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz też: 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Apoloniusz Tajner (honorowy prezes PZN)
Data emisji: 13.01.2023
Godziny emisji: 10.40

kc/kor


Polecane