Plejada gwiazd w specjalnej odsłonie "Serdecznych dźwięków"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Plejada gwiazd w specjalnej odsłonie "Serdecznych dźwięków"
Mateusz KrautwurstFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To wydanie "Serdecznych dźwięków" było wyjątkowe, bo zamiast jednego miało wielu gości. Usłyszeliśmy wypowiedzi m.in. takich artystów, jak Urszula Dudziak, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska czy zespół Miętha. 

"Serdeczne dźwięki" goszczą na antenie Trójki od 19 października 2020 roku. Gościem premierowego wydania audycji był Marcin Pendowski – basista, kompozytor i aranżer, nazywany "Davidem Hasselhoffem polskiej basówki" i "Arnoldem Schwarzeneggerem niskich dźwięków". Jest on także laureatem Mateusza, czyli muzycznej nagrody Programu 3 Polskiego Radia. – Taka nagroda jest oczywiście dużym wyróżnieniem. Bardzo mnie zmotywowała do dalszej pracy nad kolejnymi kompozycjami i płytami – mówił muzyk znany m.in. z takich zespołów, jak Sound'n'Grace czy Fisz Emade Tworzywo, a także solowego projektu Pendofsky.

W ciągu ponad dwóch lat Mateusz Krautwurst gościł w studiu około setki polskich artystów. Były wśród nich tak znane nazwiska, jak Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak czy Urszula Dudziak. Legenda polskiego jazzu wspominała historię z 2006 roku, kiedy osobiście interweniowała przeciwko zamknięciu Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Zielonogórskim, którego studentem był przyszły gospodarz "Serdecznych dźwięków". – Gdy się o tym dowiedziałam, to powiedziałam: "No nie, nie wolno na to pozwolić!". Pisałam pisma, dzwoniłam do władz miasta i udało się. Kamień spadł mi z serca – mówiła jedna z najbardziej znanych na świecie polskich wokalistek.

Lista utworów:

 1. Polucjanci – "Dwie połowy"
 2. Pendofsky ft. Tomasz Organek – "Kilka pytań o wolność"
 3. Sistars – "My Music"
 4. Bartek Królik feat. Udoo – "Zostaw go"
 5. Mietek Szcześniak – "No, powiedz"
 6. Natalia Kukulska – "Znieczulenie [Preludium c-moll]"
 7. Bitamina – "C – Duke"
 8. Bitamina – "Na pół"
 9. Miętha – "Blask"
 10. Kasia Mos ft. Jarecki – "Dobre moce"
 11. Natalia Kukulska ft. Bartek Królik – "Pół na pół"

Posłuchaj

52:29
Plejada gwiazd w specjalnej odsłonie audycji (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 11.01.2023
Godzina emisji: 23.08

kc

 

Polecane