"Zaciera się różnica między działaniami przemytników i niektórych NGO". Maciej Wąsik o sytuacji na granicy z Białorusią

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zaciera się różnica między działaniami przemytników i niektórych NGO". Maciej Wąsik o sytuacji na granicy z Białorusią
Maciej WąsikFoto: PR24

- Jestem przekonany, że nie doszłoby do wielu tragedii, gdyby organizacje NGO, aktywiści i niektórzy dziennikarze nie rysowali szansy przekradnięcia się przez granicę białorusko-polską - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceminister MSWiA.

35 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski - podała w poniedziałek rano straż graniczna. Odnotowano próby przekroczenia granicy przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa (Podlaskie).

Granica z Białorusią jest obsadzona przez dobrze wyposażone służby

Maciej Wąsik komentował sytuację na granicy polsko-białoruskiej, także w kontekście działań organizacji pozarządowych pomagających uchodźcom. - Niektóre organizacje NGO, które działają przy naszej wschodniej granicy, szczycą się pięknymi ideałami (…). Jednak, zamiast stawiać sprawę jasno, informować osoby zainteresowane nielegalną migracją do Europy Zachodniej, że granica jest zamknięta, obsadzona przez dobrze wyposażone służby, dają tym ludziom szansę. Uważają, że uda się oszukać służby. Zaciera się granica między działaniami przemytników i niektórych NGO - stwierdził gość audycji.

Wspólna polityka migracyjna strefy Schengen

Posłuchaj

20:45
Maciej Wąsik o sytuacji na granicy z Białorusią (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz także:

Na 186 km granicy w Podlaskiem powstała stalowa zapora o wysokości 5,5 m. Nie zakończyła się jeszcze budowa zapory elektronicznej, która będzie liczyć nieco ponad 200 km i jest systemem m.in. kamer i czujników. Do końca ubiegłego roku oddano do użytku sześć odcinków zapory elektronicznej, o łącznej długości 108 km.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Michał Wąsik

Data emisji: 9.01.2023

Godzina emisji: 13.07

PR24/ka/kor

Polecane