Film o Krystynie Skarbek – szpiegowska historia z wojną w tle

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Film o Krystynie Skarbek – szpiegowska historia z wojną w tle
W roli Krystyny Skarbek zobaczymy Morgane Polański Foto: PAP/Abaca

Trwają zdjęcia do filmu o Krystynie Skarbek, słynnej kobiecie szpiegu. Była ona ponoć ulubienicą Winstona Churchilla, zafascynowany nią był też Ian Fleming, twórca Jamesa Bonda.

Zdjęcia do filmu o Krystynie Skarbek rozpoczęły się w Warszawie, by następnie zmienić lokalizację.  Kończymy tzw. część polską. Przenosimy się na Dolny Śląsk, gdzie będziemy nagrywali część francuską – mówi Robert Hadaj, producent filmu.  Są tam piękne miejsca, które nasz scenograf fantastycznie zaadaptował na francuskie miasteczko.

Odważna, zdeterminowana i pełna blasku. Taka z pewnością była Krystyna Skarbek, najbardziej znana polska agentka czasu II wojny światowej. Jak opowiadała w Polskim Radiu Clare Mulley, autorka książki "Kobieta szpieg. Polka w służbie Jego Królewskiej Mości", agentka uwielbiała adrenalinę i przygodę. Kochała też mężczyzn, ale przede wszystkim wolność. Walczyła o niepodległość Polski i własną niezależność - podkreślała gość audycji. Prawdopodobnie to ona była pierwowzorem pierwszej "dziewczyny Bonda". 

Gwiazdorska obsada

W roli głównej zobaczymy Morgan Polański, ale na ekranie będzie towarzyszyć jej wielu cenionych polskich i zagranicznych aktorów.

– W filmie zobaczymy m.in. Agatę Kuleszę, która gra matkę Krystyny Skarbek. To jest bardzo ważna rola, z tego powodu, że różne motywacje Krystyny wynikały z jej relacji z mamą – opowiada producent. – Na ekranie pojawi się także Piotr Adamczyk, który wciela się w rolę czarnego charakteru i wielkiego wroga Krystyny. W obsadzie filmu znaleźli się także Malcolm McDowell, Piotr Trojan, Piotr Głowacki i wielu innych.

Zobacz także:

Polsko-brytyjską produkcję reżyseruje James Marquand, znany dotychczas z takich produkcji jak "Pamiętna noc w Stambule" czy "Between Two Worlds". Po zdjęciach w Polsce ekipa przeniesie się na plan filmowy do Francji. Premiera filmu przewidziana jest pod koniec 2023 roku.


Posłuchaj

3:39
Film o Krystynie Skarbek - co na planie? (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Materiał: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 5.01.2023
Godzina emisji: 13.21

aw/kor

Polecane