"Opozycja zrobi wszystko, by została przyjęta". Małgorzata Kidawa-Błońska o nowelizacji ustawy o SN

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Opozycja zrobi wszystko, by ta ustawa, to rozwiązanie zostało przyjęte, ale niech rząd da szansę, sam się ze sobą porozumie i przygotuje dobre rozwiązanie – stwierdziła w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która była gościem radiowej Trójki, była pytana o poparcie PO dla nowelizacji ustawy o SN.

– Bardzo chcielibyśmy, by ustawa przeszła przez Sejm, na pewno będziemy nad taką ustawą pracować, będziemy zgłaszali poprawki, bo bardzo nam zależy, by pieniądze z KPO do Polski dotarły – stwierdziła polityk PO.

Wicemarszałek Sejmu została też zapytana, czy opozycja nie wysadza porozumienia ws. KPO. - Kompromis wysadza w powietrze rząd PiS, to są ustalenia zawarte w KPO, które pan premier wynegocjował, na coś się zobowiązał, więc niech pan premier to na co się zobowiązał wykona - odparła.

- Z niesmakiem patrzę na to, co się dzieje na linii rząd, bo w rządzie trwa wielka debata, burzliwa, ministrowie nie zgadzają się z premierem, podważają jego kompetencje, ustalenia - oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Opozycja zrobi wszystko, by ta ustawa, to rozwiązanie zostało przyjęte, ale niech rząd da szansę, sam ze sobą porozumie i przygotuje dobre rozwiązanie - powiedziała.


Posłuchaj

13:58
Małgorzata Kidawa-Błońska: opozycja cały czas pomaga, nie było sytuacji, w której opozycja by nie pomagała, tylko mamy wyjątkowy rząd, który nie chce, by mu pomóc (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, KO)
Data emisji: 05.01.2023
Godzina emisji: 08.45

pg

Polecane