Sir Brian May – szlachcic o wielu talentach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sir Brian May – szlachcic o wielu talentach
Brian May jest od niedawna szlachcicemFoto: PAP/PA/Michele Nucci/ipa-agency.net

– To współczesny Leonardo da Vinci – tak o Brianie Mayu mówi Dagmara Szymańska z polskiego fanklubu grupy Queen. Sławny gitarzysta od kilku dni może dodawać przed swym nazwiskiem dopisek "sir", otrzymał bowiem z rąk brytyjskiego monarchy tytuł szlachecki.

Tuż przed końcem 2022 roku brytyjski król Karol III opublikował listę poddanych, którym nadał tytuł szlachecki. Znalazło się na niej nazwisko 75-letniego Briana Maya, od przeszło pół wieku gitarzysty i okazjonalnego wokalisty legendarnej grupy Queen. Otrzymał on odznakę Rycerza Kawalera, jedno z najważniejszych odznaczeń w Wielkiej Brytanii.

Człowiek orkiestra

Sir Brian May jest nie tylko znakomitym muzykiem, ale także doktorem astrofizyki współpracującym z NASA. Na tym nie kończą się jego zainteresowania, zajmuje się też bowiem fotografowaniem i prowadzi własną fundację charytatywną. Jest właścicielem 60-hektarowego lasu, który posadził na polu kupionym niecałą dekadę temu.

– Jest jak Leonardo da Vinci – stwierdziła w Trójce Dagmara Szymańska. – To jest człowiek, który ciągle coś robi. Każdy, kto go śledzi, znajdzie coś ciekawego dla siebie – dodała szefowa polskiego fanklubu grupy Queen. O tym, czym aktualnie zajmuje się May, można poczytać na prowadzonym przez niego od wielu lat blogu i w mediach społecznościowych, których jest aktywnym użytkownikiem.

Dzięki nominacji króla Karola Brian May dołączył do grona gwiazd muzyki popularnej, legitymujących się tytułem szlacheckim, wśród których są m.in. Elton John, Paul McCartney, Mick Jagger i Bono.


Posłuchaj

4:51
Sir Brian May – człowiek wielu talentów (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Dagmara Szymańska (szefowa polskiego fanklubu grupy Queen)
Data emisji: 4.01.2023
Godzina emisji: 12.42

kc/kor

 


Polecane