Nie wszyscy jadą do Zakopanego: jak i gdzie Polacy przywitają nowy rok?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie wszyscy jadą do Zakopanego: jak i gdzie Polacy przywitają nowy rok?
Coraz więcej osób spędza sylwestra nad BałtykiemFoto: shutterstock

Tradycyjnie od lat Zakopane jest najpopularniejszym miejscem, gdzie Polacy chętnie spędzają sylwestra. Jednak coraz chętniej ruszają też w kierunku dokładnie przeciwnym, czyli nad morze. A tam czeka równie dużo atrakcji.

  • Nadmorskie miejscowości kuszą niezwykłymi atrakcjami
  • Wysokie koszty sylwestrowego wyjazdu nie odstraszają klientów premium

Nad Bałtykiem toast z rybką

Pomysłów na przywitanie nowego roku słuchacze Trójki mają bardzo dużo: od tradycyjnego spotkania ze znajomymi lub pójścia na bal, przez wyjazd do Torunia na koncert symfoniczny i… podróż samolotem do Anglii, aż po wyjazd – nie tylko w góry, ale także nad morze.

Na tych, którzy wybierają się nad Bałtyk, oprócz lampki szampana czekają niecodzienne przysmaki. – Nieodzownym naszym atrybutem są ryby. Ta lampka szampana jest symboliczna, a poza tym na pewno będzie śledzik i wszystko pochodne, co łączy się z polską rybą z Bałtyku – zapewnia Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy UM w Mielnie.

Normalna zabawa po przerwie

W tym sezonie sylwestrowe wyjazdy to, niestety, wyjątkowo wysokie koszty. W efekcie nie cieszą się taką popularnością, jak w latach poprzednich. Ale dopisuje klient premium oraz ten, który do popularnych kurortów przyjeżdża co sezon mimo rosnących kosztów.

– W tym roku mówimy o odbiciu: ludzie są stęsknieni, bo wreszcie mogą po przerwie w takim sylwestrze uczestniczyć – tłumaczy Witold Minera, menedżer jednej z sieci hoteli działających w Małopolsce.

Przeczytaj także


Posłuchaj

3:02
Sylwestrowe plany Polaków (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Rafał Tomański
Autor materiału reporterskiego: Michał Fedusio
Data emisji: 30.12.2022
Godzina emisji: 16.51

pr

Polecane