Olga Bończyk: wymiguję się od śpiewania kolęd przy wigilijnym stole

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Olga Bończyk: wymiguję się od śpiewania kolęd przy wigilijnym stole
Olga Bończyk w studiu Polskiego Radia Foto: PR

Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz zaprosiły na świąteczne spotkanie w audycji "W antrakcie". Były oczywiście  teatralne rozmowy oraz recenzji spektakli, a gościem była Olga Bończyk: aktorka, piosenkarka, kompozytorka. 

Najważniejsze rodzinne święta

– Dzisiaj moja Wigilia wygląda zupełnie inaczej, niż kiedyś, kiedy żyli jeszcze moi rodzice, kiedy jeszcze wszyscy razem mieszkaliśmy we Wrocławiu. I za tą Wigilią bardzo tęsknię, i te rodzinne, domowe Wigilie najbardziej pamiętam – wspomina Olga Bończyk, aktorka, piosenkarka, kompozytorka. – Dzisiaj jestem ja, mój brat, który ma rodzinę, synów już pożenionych w części, więc często spędzamy te święta u niego albo u mnie. Te święta są już inne, bo bez rodziców, ale zawsze są pełne świątecznego nastroju, prezentów – opowiada.

– Mój brat mieszka w Poznaniu, jest skrzypkiem w orkiestrze Agnieszki Duczmal i bardzo dużo koncertuje, więc rzadko się widujemy. Ale w święta musimy usiąść przy wspólnym wigilijnym stole – dodaje.

Artystka odpowiada negatywnie na pytanie o wspólne śpiewanie kolęd. – Przyznam szczerze, że trochę się wymiguję od śpiewania, bo tyle śpiewam kolęd podczas koncertów kolędowych, że mam wrażenie, że gdybym jeszcze miała je śpiewać przy stole, to bym chyba oszalała – śmieje się.

Spełnione marzenia

– Mam wykształcenie muzyczne: wiedziałam i czułam, że będę koncertować, że będę stała na estradzie. I bardzo mi się marzyła kariera i praca na scenie teatralnej, przed kamerą. I jak tylko dostałam papiery i prawo do stania na deskach teatralnych, starałam się zrobić wszystko, aby te marzenia się spełniły – mówi artystka. – I spełniły się: dzisiaj gram w musicalach, w spektaklach dramatycznych, w komediach i farsach. Naprawdę paleta moich teatralnych doświadczeń jest bardzo szeroka. I bardzo się z tego cieszę, bo uważam, że wybór mojej drogi życiowej był słuszny. Bo naprawdę kocham to, co robię – zapewnia.


Posłuchaj

50:46
Olga Bończyk mów o swoich rodzinnych wigiliach, o miłości do tego, co robi
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji wigilijnymi gośćmi Malwiny Kiepiel i Magdy Kuydowicz byli studenci Akademii Teatralnej, którzy w studiu mówi o swoich nadziejach na 2023 roku i zaśpiewali kolędę.  

Dziennikarki radiowej Trójki przygotowały też "The best of", czyli subiektywny przegląd najlepszych spektakli i ról mijającego roku. W audycji nie zabrakło także recenzji teatralnych: 

  • "Śnieg" Orhana Pamuka w reżyserii Bartosza Szydłowskiego - Teatr Łaźnia Nowa Kraków;
  • "Dziady" w Teatrze Słowackiego w reżyserii Mai Kleczewskiej;
  • "50 słów" Fundacji Kamila Maćkowiaka w Łodzi z rolą Marii Seweryn.


***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzą: Malwina KiepielMagda Kuydowicz
Data emisji: 24.12.2022
Godziny emisji: 12.06

pr

Polecane