OBRASQi – wspomnienie wokalistki i koncertu w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
OBRASQi – wspomnienie wokalistki i koncertu w Trójce [POSŁUCHAJ]
Formacja Obrasqi wystąpiła na Trójkowej scenie 15 sierpnia 2021 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Połączenie rocka progresywnego z ambitnym popem to znak rozpoznawczy grupy OBRASQi, której karierę przerwała niedawno tragiczna śmierć wokalistki Moniki Dejk-Ćwikły. W świąteczny poniedziałek przypomnieliśmy ubiegłoroczny koncert zespołu w studiu radiowej Trójki.

– Monika była osobą, której trudno było nie lubić. Była skromna, cicha. Co było kontrastem do czasu, kiedy wychodziła na scenę i skupiała na sobie uwagę absolutnie wszystkich – tak zmarłą tragicznie wokalistkę zespołu OBRASQi wspominał na antenie Trójki Michał Kirmuć. Dziennikarz muzyczny opowiadał więcej o swojej bliskiej znajomości z Moniką Dejk-Ćwikłą w specjalnej audycji, w której można było usłyszeć także wypowiedzi samej wokalistki oraz fragmenty koncertu grupy, który odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 15 sierpnia 2021 roku. 

Mroczna płyta, mroczny czas

Założony zaledwie dwa lata wcześniej zespół świetnie rozpoczął karierę. Zagrał na Scenie Debiutów Trójki na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie i jako support w trakcie trasy koncertowej formacji Riverside. Zdążył też wydać dwa albumy studyjne: "Dopowiedzenia" i "Szepty ciszy". Niestety, dalsza działalność grupy OBRASQi stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak 13 grudnia jej wokalistka utonęła w jeziorze podczas spaceru z psem

 Przeczytaj także:

Ostatni wywiad Moniki Dejk-Ćwikły w Trójce dotyczył właśnie albumu "Szepty ciszy", o którym opowiadała Tomaszowi Żądzie. – Dużo jest na tej płycie takich utworów, które płyną… Dużo mroku jest, ale to też kwestia czasu, w jakim powstawały… Świat trochę stanął na krawędzi – mówiła nieżyjąca już wokalistka. 

Wyjątkowy koncert w Trójce

Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej był dużym wydarzeniem w historii grupy, o czym mówiła sama Monika Dejk-Ćwikła. – To było dla nas piękne przeżycie. Grało się tam bardzo przyjemnie. Było dużo pozytywnych emocji, było też dużo stresu. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać w tym miejscu – opowiadała wokalistka. 


Posłuchaj

47:39
Michał Kirmuć wspomina Monikę Dejk-Ćwikłę i fragmenty koncertu zespołu Obrasqi w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Na wspomnienie Moniki Dejk-Ćwikły oraz fragmenty koncertu zespołu OBRASQi w poniedziałek (26 grudnia) zaprosił Michał Kirmuć.


Polecane