Wizyta Zełenskiego w USA. Zalewski: to sukces, zwłaszcza w 300. dniu wojny, która miała trwać 3 dni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wizyta Zełenskiego w USA. Zalewski: to sukces, zwłaszcza w 300. dniu wojny, która miała trwać 3 dni
Paweł ZalewskiFoto: PAP/Paweł Supernak

– Najważniejszą rzeczą dla Zełenskiego jest obecnie rozmowa w cztery oczy z Bidenem o dostawach broni na Ukrainę – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Paweł Zalewski (Polska 2050).

Prezydent Ukrainy ma dzisiaj złożyć wizytę w Waszyngtonie. To pierwsza zagraniczna podróż Wołodymyra Zełenskiego od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Oczekuje się, że w czasie wizyty polityka w Białym Domu prezydent USA Joe Biden ogłosi nową transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy, wartą 2 miliardy dolarów.

Zdaniem Pawła Zalewskiego "wizyta Zełenskiego w USA jest dla Ukraińców sukcesem, zwłaszcza w 300. dzień wojny, która miała trwać 3 dni". – Dla Bidena zaś to potwierdzenie słuszności jego polityki wsparcia dla Ukrainy – powiedział poseł Polski 2050.

– Wojna na Ukrainie będzie jeszcze długo trwała, pod względem bestialstwa żołnierzy rosyjskich przypomina ona II wojnę światową. Najważniejszą rzeczą dla Zełenskiego jest rozmowa w cztery oczy z Bidenem o dostawach broni – mówił polityk.

Gość Programu 3 Polskiego Radia dodał, że "w przyszłym roku możemy spodziewać się zwiększonych ataków rosyjskich, ale Zachód będzie dalej uzupełniał zasoby ukraińskie".

Czytaj także:


Posłuchaj

8:44
Wizyta Zełenskiego w USA. Zalewski: to sukces, zwłaszcza w 300. dzień wojny, która miała trwać 3 dni (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Paweł Zalewski (Polska 2050)
Data emisji: 21.12.2022
Godzina emisji: 18.10

dn/kor

Polecane