Michał Kondrat nakręci polskie "Mission: Impossible"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Kondrat nakręci polskie "Mission: Impossible"?
Reżyser Michał Kondrat Foto: PAP/Rafał Guz

Po pełnometrażowym debiucie "Prorok", reżyser Michał Kondrat przygotowuje się do nakręcenia kolejnego filmu. Będzie to historyczno-szpiegowska fabuła z rozmachem w stylu "Mission: Impossible".

44-letni Michał Kondrat karierę zaczynał od tworzenia filmów dokumentalnych i historycznych. Ma w dorobku m.in. "Dwie korony", poświęcone postaci franciszkanina Maksymiliana Marii Kolbego oraz "Miłość i miłosierdzie", na podstawie historii siostry Faustyny Kowalskiej. Był też konsultantem przy filmie "Pilecki" (2015). W 2022 roku zadebiutował pełnometrażową fabułą "Prorok", której głównym bohaterem jest były prymas Polski, kardynał Stefan Wyszyński.

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim reżyser przyznał, że ma już "na stole" kolejnych kilka scenariuszy. – Razem z żoną, która jest producentem, zastanawiamy się nad nimi. Mamy dwóch faworytów – powiedział Michał Kondrat.

Nowe dzieło gościa audycji "Fajny film" ma być historią szpiegowską, rozgrywającą się w nieodległej przeszłości. Reżyser stwierdził, że będzie to coś pomiędzy Bondem, "Ojcem chrzestnym", a "Mission: Impossible". – Będziemy starali się, żeby budżet na ten film był jeszcze większy, ponieważ chcemy mocno zaszaleć – zapowiedział Kondrat.

Zdjęcia do następcy "Proroka" mają się rozpocząć najpóźniej w czerwcu przyszłego roku.


Posłuchaj

2:54
Michał Kondrat nakręci polskie "Mission: Impossible"? (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Michał Kondrat (reżyser i producent filmowy)
Data emisji: 17.12.2022
Godzina emisji: 8.45

kc

Polecane