Basia Giewont z koncertem kolęd. Bilety do zdobycia w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Basia Giewont z koncertem kolęd. Bilety do zdobycia w Trójce!
Basia Giewont wraz z muzykami towarzyszącymiFoto: mat. promocyjne

Dobrze znane kolędy i pastorałki w nietuzinkowych aranżacjach, zaśpiewane anielskim głosem Basi Giewont wypełnią koncert, który odbędzie się w środę (21 grudnia) w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a cztery dni później zostanie zaprezentowany na antenie Trójki. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można zdobyć, słuchając audycji w Programie 3 Polskiego Radia.

Przepięknie zaśpiewane i zaaranżowane kolędy i pastorałki to najlepsza muzyczna ozdoba świąt Bożego Narodzenia. W takim właśnie repertuarze zaprezentują się w najbliższą środę na Trójkowej scenie Basia Giewont i Michał Jurkiewicz wraz z towarzyszącymi im muzykami, podczas koncertu "Na tęgi mróz…".

Basia Giewont to charyzmatyczna wokalistka obdarzona góralskim temperamentem, która przez lata rozwijała sceniczną działalność u boku wybitnych muzyków, takich jak: Adam Sztaba, Grzegorz Turnau, Andrzej Zarycki, Andrzej Poniedzielski, zespół Cechomor, Wojciech Karolak, Stan Breckenridge czy Jazz Band Ball Orchestra. Artystka świetnie czuje się w musicalach, jazzie, muzyce rozrywkowej i folkowej. Dała się poznać, występując w programie "The Voice of Poland" oraz w polskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji. Podczas 59. KFPP w Opolu otrzymała Nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za piosenkę "Nie bede".

Podczas koncertu na scenie będzie jej towarzyszył multiinstrumentalista Michał Jurkiewicz, grający m.in. na skrzypcach, akordeonie i pianinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie i autorem utworów symfonicznych, wśród których są "Psalmy miłości i nadziei" oraz "Vigilamus", a także kameralnych, dedykowanych dzieciom: operetki "W królestwie muzyki" czy musicalu "Bajka o jazzie". Koncertuje z własnym repertuarem oraz z Magdą Steczkowską i Moniką Kuszyńską. Współtworzy projekt "Rock Loves Chopin", z którym wystąpił w Europie, Azji i Ameryce.

Jurkiewicz jest także autorem aranżacji symfonicznych trasy "Piotr Nalepa Breakout Tour" i autorem muzyki do widowiska baletowego "Brzydkie kaczątko", które miało premierę w 2019 roku w Krakowie. Skomponowane przez niego utwory śpiewali m.in. Zbigniew Wodecki, Andrzeja Lampert, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i Kuba Badach.

Skład zespołu uzupełnią klawiszowiec Kamil Barański oraz występujący gościnnie wokalista Staszek Plewniak. Koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej rozpocznie się w środę (21 grudnia) o godz. 19. Bilety można zdobyć, słuchając Trójki. Występ zostanie zarejestrowany i odtworzony na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę (25 grudnia) o godz. 19.05.

kc/kor

Polecane