"Obywatel Jazz" – hołd dla Ciechowskiego [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Duet Bolewski & Tubis zaprezentował na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej fascynujący projekt "Obywatel Jazz", oparty na twórczości Grzegorza Ciechowskiego. 

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny duet. Radosław Bolewski odpowiada za wokal i perkusję, a Maciej Tubis gra na fortepianie i obsługuje syntezator basowy. Regularnie grają razem od 2017 roku, jednak już wcześniej ich drogi niejednokrotnie się krzyżowały – obaj są absolwentami łódzkiej Akademii Muzycznej. 

Muzyka duetu określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop – w odważnej, bo improwizowanej odsłonie. Muzycy mają na swoim koncie doskonale przyjęty projekt "Obywatel Jazz", poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego, charyzmatycznego wokalisty, tekściarza i kompozytora, lidera legendarnego zespołu Republika. 

Bolewski & Tubis wydali także dwie autorskie płyty: "Lunatyk" (2018) i "Bez końca" (2020), które zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków muzycznych. W 2018 roku artyści otrzymali nagrodę w kategorii "Zespół Roku" w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu "Rozproszenie" znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii "Debiut".

***

kc/kor/zch/gs

Polecane