Łukasz Drapała o muzycznych inspiracjach: to wciąż się zmienia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łukasz Drapała o muzycznych inspiracjach: to wciąż się zmienia
Łukasz DrapałaFoto: TVP / Forum

– To cały czas pulsuje i się zmienia. Nie uważam się za człowieka genialnie osłuchanego. Tak naprawdę wracam do słuchania muzyki, bo na długi czas zamknąłem się w swoim małym światku, zupełnie niepotrzebnie – przyznaje artysta.  

Spotkanie z Łukaszem Drapałą z zespołu Chemia Michał Żołądkowski rozpoczął jedną z piosenek z ostatniego albumu formacji zatytułowanego "Something to Believe In", na który w całości składały się utwory zaśpiewane po angielsku. Obecnie muzycy Chemii coraz bardziej skłaniają się do śpiewania także po polsku. Wokalista, jak sam przyznał, nie ma jasnej preferencji co do języka, w którym śpiewa. – To wszystko zależy od utworu. Piosenki emocjonalne z dobrym tekstem to oczywiście po polsku. Wtedy wiem, że trafiam bezpośrednio w serce swojego słuchacza lokalnego. Z Chemią jeździliśmy dużo po świecie i stąd była wymuszona sytuacja z językiem angielskim, i czułem się z tym świetnie – wspomina artysta. 

 Przeczytaj także:

Mądre teksty, czyste emocje

Opowiadając o muzyce i swoich inspiracjach gość Trójki nie krył swojego podziwu dla Tomka Organka. Zarówno jako muzyka i aranżera, ale także autora tekstów. Właśnie spod jego pióra wyszła jedna z piosenek Chemii. Mówiąc o tym, co dla niego ważne w muzyce, Łukasz Drapała odniósł się do ostatniego krążka Agnieszki Chylińskiej, zwracając uwagę, że w jego ocenie doskonałość tego wydawnictwa wynika z jego emocjonalnej czystości. – Bardzo lubię to w muzyce. Agnieszka pokazuje tam swoje przepiękne kolory – mówi.


Posłuchaj

1:42:02
Łukasz Drapała o swoich muzycznych wyborach i inspiracjach (Spotkania trzeciego stopnia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W audycji nie brakowało także wątków pozamuzycznych. Łukasz Drapała i Michał Żołądkowski rozmawiali także o emocjach piłkarskich: występie polskiej reprezentacji na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze czy o sobotnim pojedynku Francja - Anglia. Muzyk przyznał się do swojej fascynacji reprezentacją… Maroka. – Mają toporny zespół, ale bardzo skuteczny. Wiedzą, co robią, ale poza tym oni się niczego nie boją, a to mi się strasznie w piłce nożnej podoba. Poza tym mają finezję – ocenia. 

Chemia - Jednak jesteś/Chemia

***

Tytuł audycji: Spotkania trzeciego stopnia 
Prowadzi: 
Michał Żołądkowski
Data emisji: 11.12.2022
Godzina emisji:
12.05 

gs/kor

Polecane