Leszek "Eldo" Kaźmierczak: wiem już, że są rzeczy ważne i ważniejsze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Leszek "Eldo" Kaźmierczak: wiem już, że są rzeczy ważne i ważniejsze
Leszek Kaźmierczak czyli Eldo to nie tylko raper ale też zapalony sportowiec Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Wielu znany jest jako Eldoka – raper, włóczykij i sportowiec. Leszek Kaźmierczak to zagorzały cyklista, do tego rugbysta - zawodnik i trener rugbowej młodzieży.  O sportowych pasjach i muzyce opowiedział w audycji "Login: aktywni". 

Eldo to znany muzyk i raper, autor tekstów, były członek zespołu hip-hopowego Grammatik. Przez pewien czas wraz z kolegami z zespołu prowadził wytwórnię muzyczną Frontline Records. Jest także dziennikarzem radiowym.

– Gdy człowieka dopada "peseloza", trudno pogodzić się z upływem czasu. Zwłaszcza jeśli całe swoje młodzieńcze życie spędziło się ze sportem. Cieszy mnie, że wiek jest jednak w Polsce mitologizowany. Jeśli się chce, zawsze można wygospodarować dla siebie godzinę – zaznaczył gość audycji "Login: aktywni".

Kondycja rapu i... raperów

– Wielu kolegów po fachu trochę się zapuściło. Każda generacja ma jakąś swoją odmianę. Rap przestał być subkulturowy i jest postmodernistycznym gatunkiem. Akceptuję to i bardziej zajmuje mnie to, że moja czterolatka tańczy jak gwiazda baletu. W głowie warto mieć wentyl. Dobrze, jeśli jest nim życie prywatne, które jest tak ładne i ma takie odsłony, że cała reszta nie jest istotna. Przez sport bardzo się uspokoiłem. Fale są już na jeziorze, a nie na morzu, jak kiedyś. Wiem już, że są rzeczy ważne i ważniejsze – deklarował muzyk.

Włóczykij z zamiłowania

– W tym roku mało było u mnie tego włóczykijstwa. Ale cały ten sposób na życie to wina mojego ojca. Jestem chłopakiem urodzonym w ostatnim roku lat siedemdziesiątych. To była fajna generacja, z hordami na podwórkach. Zaraz obok nowo wybudowanego osiedla z wielkiej płyty były łąki, które były dla nas puszczą i dżunglą. Nikt nie latał na wakacje do Egiptu, a wyjazd do Chorwacji był wygranym talonem. Mój ojciec zawsze miał pomysł na to, jak ciekawie spędzić czas w Polsce. Jeździliśmy więc całą rodziną w różne miejsca . Pakowaliśmy się w malucha, zabieraliśmy namioty, a wieczorami siedzieliśmy przy ognisku. Zawsze w plenerze. Nie czekaliśmy do wakacji, tylko wykorzystywaliśmy każdy wolny weekend. Wystarczyło wsiąść w kolejkę i podjechać na Kabaty lub do Powsina – wspominał w Trójce.

Posłuchaj

51:00
Leszek "Eldo" Kaźmierczak w Trójce cz. 1 (Login: aktywni/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Obecnie również nie brakuje pasji sportowych u Trójkowego gościa. O sporcie i inny pasjach Leszka Kaźmierczaka usłyszeć można było w audycji "Login: aktywni".

***

Tytuł audycji: Login: aktywni
Prowadzi: Dariusz Urbanowicz
Data emisji: 10.12.2022
Godziny emisji: 15.06, 16.09

zch

Polecane