Adam Bielan: państwa UE często kierują się egoistycznym interesem i działają wbrew interesowi Europy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Niemcy dzisiaj są odsłonięte, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, przez lata niczym narkoman uzależniały się od dostaw gazu ze strony Putina – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o polityce europejskiej europoseł Adam Bielan.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zaznaczył, że państwa często kierują się swoim egoistycznym interesem i działają wbrew interesowi Europy. – To widać po polityce choćby Niemiec względem Rosji. Polityka Angeli Merkel i Gerharda Schroedera doprowadziła do wojny na Ukrainie – powiedział lider Partii Republikańskiej.

– To Gazociąg Północny doprowadził do wojny na Ukrainie. Gdyby nie jego wybudowanie, Putin nie najechałby Ukrainy w roku 2014 ani 24 lutego 2022 – stwierdził polityk.

Uzależnieni od Putina

Jak dodał, to "jasny dowód na to, jak duże państwa nie myślą o interesie całego kontynentu".

– Niemcy na takiej polityce też tracą, dzisiaj są odsłonięte, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, przez lata niczym narkoman uzależniały się od dostaw gazu ze strony Putina – ocenił.


Posłuchaj

15:47
Adam Bielan: państwa UE często kierują się swoim egoistycznym interesem i często działają wbrew interesowi Europy (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 ***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Adam Bielan (europoseł PiS)
Data emisji: 9.12.2022
Godzina emisji: 8.45

pg/kor

Polecane