Kasia Moś – szczerość i wewnętrzny ogień

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Kasia Moś – szczerość i wewnętrzny ogień
Kasia MośFoto: Dominika Cuda

– Artysta powinien szczerze mówić o doświadczeniach, z którymi inni mogą się utożsamiać – uważa Kasia Moś. Jednym z jej życiowych doświadczeń był "wewnętrzy ogień", który poczuła tuż przed występem w Konkursie Eurowizji i o którym opowiedziała w "Serdecznych dźwiękach".

Kasia Moś pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej ojciec Marek jest dyrygentem orkiestry AUKSO, a matka przez lata grała na altówce. W AUKSO gra też na skrzypcach starszy brat wokalistki, Mateusz. Artystka ma w swoim dorobku trzy albumy studyjne. Ma też na koncie bardzo osobisty utwór "Zapomnij", nagrany w duecie z Leszkiem Możdżerem. – Czy właśnie nie na tym polega sztuka, praca artysty? Żeby być prawdziwym, mówić o doświadczeniach, z którymi inni też mogą się utożsamiać? – pytała retorycznie rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

Emocje na Eurowizji

Część rozmowy poświęcona była występowi Kasi w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Piosenkarka przyznała, że to "świetne doświadczenie – rozwijające, oswajające ze sceną i z presją". – Wiesz o tym, że jedziesz reprezentować kraj, że wszyscy patrzą ci na ręce, na to, jak się pokażesz.

Ogólnie udany finałowy występ poprzedziły jednak dramatyczne wydarzenia. – Przed finałem bardzo się rozchorowałam. Pojechałam do szpitala w Kijowie i dostałam taki dożylny steryd i oprócz tego pani dała mi dożylnie wapno. Tylko nie uprzedziła mnie, że czasem jest taka reakcja organizmu, że czujesz, jakbyś nagle zaczynał palić się od środka. Przez sekundę miałam w głowie myśl, że to koniec mojego żywota. Na szczęście nic się nie stało, aczkolwiek rzeczywiście miałam problem z głosem. Tego swojego finałowego występu nie odsłuchiwałam przez cztery lata – opowiadała wokalistka.


Posłuchaj

50:34
Kasia Moś – szczerość i wewnętrzy ogień (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów:

 1. Kasia Moś & Leszek Możdżer – "Zapomnij"
 2. Kasia Moś & Jarecki – "Dobre moce"
 3. Kasia Moś – "Addiction"
 4. Kasia Moś – "Tato, kup mi dżinsy"
 5. Kasia Moś ft. Jarecki & Kasta – "Femme Fatale"
 6. Kasia Moś & AUKSO – "Zapomniane skrzypki moje"
 7. Kasia Moś – "Bezdźwięcznie"
 8. Kasia Moś – "Mimi"

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 7.12.2022
Godzina emisji: 23.08

kc/kor


Polecane