Komisja weryfikacyjna ds. energetyki. Zgorzelski: nie wykluczamy wzięcia w niej udziału

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski poinformował w "Salonie politycznym Trójki", że ludowcy nie podjęli jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnego udziału ich przedstawiciela w komisji weryfikacyjnej ds. energetyki.

W ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy w sprawie powołania komisji weryfikacyjnej, która ma zbadać politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w latach 2007-2022. Projekt zakłada, że w skład komisji będą mogli wchodzić zarówno posłowie, jak i eksperci. Jej członkowie będą funkcjonowali w randze sekretarzy stanu.

Komisja będzie badała wpływy rosyjskie na politykę energetyczną Polski i będzie mogła także inicjować rozwiązania legislacyjne oraz prowadzić działania prewencyjne, na przykład występując o zawieszenie uprawnień osób, które podlegały wpływom rosyjskim.

W "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski mówił, że decyzja o tym, czy przedstawiciel PSL weźmie udział w pracach komisji, jest "jeszcze przed nami".

– Nie mówimy nie, nie mówimy tak. Zobaczymy, w jaki sposób ta ustawa zostanie ukształtowana w procesie legislacyjnym, gdyż tego jeszcze nie wiemy, bo ten proces się jeszcze nie rozpoczął. Będzie praca w komisji, później Senat, który na pewno da poprawki. Więc to wszystko przed nami. My mówimy, że nie wykluczamy udziału w tej komisji, aczkolwiek nie podoba nam się cezura, która ma wymiar tylko wyborczy, gdyż dotyczy okresu sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL – przekonywał Piotr Zgorzelski.

Gdy jednak prowadząca audycję zwróciła uwagę, że okres czasowy rozciągnięty jest do 2022 roku, to Piotr Zgorzelski spytał retorycznie, czemu "nie sięgnąć głębiej". – A dlaczego nie sięgnąć do 2006 roku, do słynnej umowy gazowej, którą podpisał Wojciech Jasiński bez czytania – powiedział przedstawiciel PSL.

Czytaj także:

Posłuchaj

12:08
Zgorzelski o komisji weryfikacyjnej ds. energetyki: nie wykluczamy wzięcia w niej udziału (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
GośćPiotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL)
Data emisji: 8.12.2022
Godzina emisji: 8.44

pr/kor

Polecane