Debata Kaczyński-Tusk. Halicki: o przyszłości Polski powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej demokracji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Debata Kaczyński-Tusk. Halicki: o przyszłości Polski powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej demokracji
Andrzej HalickiFoto: Polskie Radio

– Powinno dojść do debaty Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej, europejskiej demokracji o przyszłości Polski, o jej stanie bezpieczeństwa – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Andrzej Halicki, europoseł (Platforma Obywatelska).

Jarosław Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław powiedział, że weźmie udział w debacie z Donaldem Tuskiem, jeśli nie będzie ze strony przewodniczącego PO "obrzucania wyzwiskami czy pogróżkami".

– Jeśli nie będzie szedł tym tropem, którym idzie dotychczas, to tak. No ale jeżeli to będzie dyskusja na ten temat, ile lat będę siedział za to, że służyłem dobrze Polsce, to takiej dyskusji nie będę prowadził – mówił prezes PiS.

Andrzej Halicki, europoseł PO, przyznał, że na razie wygląda to jedynie jak debata o debacie. – Do tej debaty powinno dojść, powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej, europejskiej demokracji o przyszłości Polski, o jej stanie bezpieczeństwa – powiedział polityk.

– Tusk zareagował szybko na warunek Kaczyńskiego, który uważa, że powinien usłyszeć przeprosiny, i Tusk na Twitterze napisał: "przepraszam". Lider PO jest gotowy na debatę, niekoniecznie Kaczyński – dodał Halicki.

Czytaj także:


Posłuchaj

10:03
Debata Kaczyński-Tusk. Halicki: powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej demokracji o przyszłości Polski (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzący: Dariusz Wieczorkowski
Gość: Andrzej Halicki (europoseł, Platforma Obywatelska)
Data emisji: 6.12.2022
Godzina emisji: 18.12

dn/pr/kor

Polecane