Muppety i Monty Python – alternatywna lista świątecznych przebojów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muppety i Monty Python – alternatywna lista świątecznych przebojów
Przeboje świąteczne to nie tylko "Last Christmas", "All I want for Christmas is you" czy "Let it snow" Foto: Shutterstock/Ralf Liebhold

Boże Narodzenie w rytmie glam metalu? A może Wigilia "dawno temu w odległej galaktyce"? O nietypowych piosenkach świątecznych opowiedział dziennikarz muzyczny Trójki Michał Kirmuć.

W 2003 roku będący u szczytu popularności brytyjski zespół The Darkness nagrał utwór "Christmas Time (Don't Let the Bells End)", który dotarł do drugiego miejsca listy UK Singles Chart. – Podeszli do tematu w sposób dość luźny i zabawny, pozostając wiernymi glam metalowi, z którym byli kojarzeni. Paradoksalnie ten muzyczny żart do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych świątecznych utworów w Wielkiej Brytanii – opowiadał Michał Kirmuć w "Porze na Trójkę".

źródło: YouTube / RHINO

W kategoriach żartu należy traktować też całą "karierę" zespołu Spinal Tap, wymyślonego na potrzeby parodystycznego filmu opowiadającego o branży muzycznej. W repertuarze tej grupy też pojawił się świąteczny utwór, zatytułowany "Christmas with the Devil". – Jak widać, ich spojrzenie na piosenki świąteczne jest również nieszablonowe – skomentował dziennikarz Trójki.

Muppety, "Gwiezdne wojny" i Monty Python

Z kolei amerykański wokalista CeeLo Green przerobił na świąteczną modłę kojarzony z "The Muppet Show" kawałek "All I Need Is Love". Natomiast popularny robot z "Gwiezdnych wojen" otrzymał bożonarodzeniowe muzyczne życzenia w postaci piosenki "R2-D2 We Wish You a Merry Christmas". Paradę nietypowych świątecznych utworów kończy "Christmas in Heaven" Grahama Chapmana, rozbrzmiewający na finał obrazoburczej komedii "Sens życia według Monty Pythona".

źródło: YouTube / Movieclips


Posłuchaj

3:07
Alternatywna lista świątecznych przebojów Michała Kirmucia (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału: Michał Kirmuć
Data emisji: 6.12.2022
Godzina emisji: 8.10

kc/kor

 

Polecane