Kukiz o postawie Macrona i Scholza ws. Rosji: jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa dla terrorystów są niepoważne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa dla terrorystów są niepoważne - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, przewodniczący Kukiz'15, odnosząc się do słów prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który wypowiedział się na temat przyszłych relacji z Rosją.

Emmanuel Macron w jednym z wywiadów stwierdził, że "przyszła europejska architektura bezpieczeństwa, musi zawierać gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji". Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stwierdził natomiast, że "Europa powinna wrócić do przedwojennego ładu pokojowego". 

Zdaniem Pawła Kukiza dawanie jakichkolwiek gwarancji bezpieczeństwa "terrorystom" jest "niepoważne". - Jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa czy gwarancje dla terrorystów, to jest to rzecz niedopuszczalna. To jest państwo terrorystyczne. Jak terrorystom dawać gwarancje bezpieczeństwa? - podkreślił. 

Powrót do relacji sprzed wojny

Gość "Salonu politycznego Trójki" odniósł się także do wypowiedzi kanclerza Niemiec, który stwierdził, że Europa powinna wrócić do relacji z Rosją sprzed wojny. - Zastanawiam się, czy chodzi mu o powrót korytarza do Prus czy powtórzenie (paktu) Ribbentrop-Mołotow? - stwierdził. Dodał, że relacje Niemiec i Rosji "są bulwersujące od wielu wieków". - Polska była przez oba kraje traktowana jak poligon, bufor między potęgami - dodał. 

Na słowa prowadzącej o obietnicy postawionej przez Emmanuela Macrona dot. dodatkowej pomocy dla Ukrainy, Paweł Kukiz stwierdził, że "Niemcy podobnie deklarowali pomoc", ale niewiele z niej wynikło. 

Paweł Kukiz stwierdził także, że według niego "Rosja zawsze była państwem terrorystycznym". - Czy to w formule carskiej, czy to w formuje sowieckiej, czy w obecnej formie - dodał. 

W rozmowie przewodniczący Kukiz'15 odniósł się do uchwały Sejmu o uznaniu Rosji "za państwo sponsorujące terroryzm" oraz do sędziów pokoju relacji z Prawem i Sprawiedliwością. 

Posłuchaj

13:18
Paweł Kukiz: Rosja zawsze była państwem terrorystycznym (Salon Polityczny Trójki/Program 3 PR)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (przewodniczący Kukiz'15)
Data emisji: 05.12.2022
Godzina emisji: 8.45

as/gs/kor

Polecane