Zamrożenie cen energii. Poseł Lewicy: wspieramy pomoc obywatelom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zamrożenie cen energii. Poseł Lewicy: wspieramy pomoc obywatelom
Tomasz TrelaFoto: PAP/Paweł Supernak

– Jako Lewica zawsze przyznajemy, że każda pomoc i wsparcie dla obywateli będą przez nas wspierane, co nie znaczy, że nie mamy uwag – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.

Projekt ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku gazu został ponownie skierowany do prac w komisji sejmowej. Podczas drugiego czytania na sali plenarnej wniesiono do niego poprawki. Najważniejsze rozwiązania proponowane w ustawie to wprowadzenie maksymalnej ceny za gaz na poziomie około 200 zł za megawatogodzinę oraz zamrożenie wysokości stawek opłat dystrybucyjnych.

Posłowie opozycji wnieśli do projektu ustawy poprawki poszerzające katalog podmiotów objętych pomocą o mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Poseł Tomasz Trela przyznał, że "dziś odbędzie się kilka ważnych głosowań, m.in. decyzja Senatu ws. projektu Lex Czarnek 2.0, ustawa uchylająca decyzję ws. wyborów kopertowych czy kwestia ulg gazowych". – Jako Lewica zawsze przyznajemy, że każda pomoc i wsparcie dla obywateli będą przez nas wspierane, co nie znaczy, że nie mamy uwag  powiedział.

Gość Polskiego Radia przyznał, że popiera zarówno OZE, jak i energetykę jądrową, ale do stołu z premierem Morawieckim nie usiądzie.  Możemy rozmawiać i dyskutować, ale tylko w świetle kamer  dodał Trela.


Posłuchaj

9:51
Zamrożenie cen energii. Trela: każda pomoc i wsparcie dla obywateli będzie przez nas wspierane (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Trela (Nowa Lewica)
Data emisji: 1.12.2022
Godzina emisji: 18.12

dn/kor

Polecane