Polska – Argentyna. Która drużyna awansuje do 1/8 finału?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polska – Argentyna. Która drużyna awansuje do 1/8 finału?
Robert Lewandowski i Lionel Messi – kapitanowie reprezentacji Polski i ArgentynyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell/Dokshin Vlad

Reprezentacja polskich piłkarzy dostarcza w tym roku sporo emocji swoim kibicom. Takiego spotkania nie było od lat. Dziś Polska zmierzy się z drużyną z Argentyny. Jak mogą potoczyć się dalsze losy naszego zespołu podczas tegorocznego mundialu? Odpowiedzi na to pytanie szukał Mateusz Warianka.

Specjalna audycja w Trójce po 19.00

Już dziś polska reprezentacja rozegra mecz, który zadecyduje o awansie do fazy pucharowej mundialu. Pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu Polska – Argentyna rozlegnie się o godz. 20, a już kilka minut po godz. 19 w Trójce rozpocznie się specjalna audycja "Trzecia strona mundialu – Katar 2022".

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Na miliony kibiców polskiej reprezentacji czekają wielkie emocje. W audycji na antenie Trójki będą je podgrzewać Mateusz Warianka i Dariusz Urbanowicz, a ich gośćmi w studiu będą były reprezentant Polski w piłce nożnej Piotr Świerczewski oraz były siatkarz, mający za sobą grę w Argentynie – Zbigniew Bartman. 

Cztery punkty to solidna zaliczka

Na Mistrzostwach Świata nasi piłkarze do tej pory zdobyli cztery punkty i nie stracili bramki. Mimo to wciąż nie mogą być pewni awansu do 1/8 finału, wszystko rozstrzygnie się dziś wieczorem. Sportowe zmagania na murawie przekładają się na tabelki i statystyki. Remis lub zwycięstwo w meczu z Argentyną da polskiej drużynie przynajmniej drugie miejsce i awans z grupy. – To my jesteśmy liderem i przystępujemy z lepszej pozycji do tego meczu. Argentyna zrobi wszystko, aby wygrać, ale my również – mówił napastnik Karol Świderski. 

Czytaj też:

Były reprezentant Polski Adam Matysek uważa, że cztery punkty to solidna zaliczka przed ostatnią kolejką meczów. – Cały czas twierdziłem, że punkt w spotkaniu z Meksykiem dużo nam daje. Mam nadzieję, że z Argentyną zagramy dobry mecz i wyjdziemy z grupy – powiedział.  

O awansie może zdecydować nawet losowanie

W naszej grupie jest aż dziewięć scenariuszy rozwoju sytuacji, sześć z nich daje awans Polakom. Dwa dotyczą zwycięstwa lub remisu z Argentyną, jeśli przegramy, to może przydać się kalkulator i szczęście. Przy zwycięstwie Argentyny, i Arabii Saudyjskiej z Meksykiem, Polacy nie awansują, przy remisie naszych rywali lub wygranej Meksyku będzie decydowała różnica bramek. To dlatego trener Czesław Michniewicz kładł taki nacisk na grę w defensywie. – Każda stracona bramka ma olbrzymie konsekwencje – podkreślił selekcjoner.

Niewykluczone, że o naszym awansie będą decydowały żółte kartki. W klasyfikacji fair play również mamy przewagę nad Meksykiem. Jednak w ostateczności rozwiązaniem może być nawet losowanie poprzez rzut monetą.  

Na specjalną audycję w Trójce zaprasza Dariusz Urbanowicz:

Posłuchaj

3:34
Polska–Argentyna. Która drużyna awansuje do 1/8 finału? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Piotr Firan
Autor materiału: Mateusz Warianka
Data emisji: 30.11.2022
Godzina emisji: 8.14

mo/kor

Polecane