Metallica – pierwszy nowy utwór od sześciu lat i koncerty w Polsce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Metallica – pierwszy nowy utwór od sześciu lat i koncerty w Polsce!
Metallica latem 2023 roku dwa razy zagra w PolsceFoto: Shutterstock/Yulia Grigoryeva

Zupełnie nowy, energetyczny utwór, zapowiedź kolejnego albumu wiosną przyszłego roku i ogłoszenie trasy koncertowej, w planach której są dwa koncerty w Warszawie – poniedziałek przyniósł znakomite wieści dla fanów grupy Metallica!

Wrzucony do internetu bez szumnych zapowiedzi kawałek "Lux Æterna" nawiązuje do starych, dobrych czasów zespołu Metallica – ma szybki, thrashmetalowy rytm i dzikie gitarowe solówki Kirka Hammetta. Te niecałe trzy i pół minuty muzyki z pewnością ostrzą apetyty fanów na pierwszy od siedmiu lat studyjny album Kalifornijczyków. Ma się on ukazać 14 kwietnia 2023 roku i nosić tytuł "72 Seasons".

Znaczenie tytułowych 72 pór roku wytłumaczył w uczony sposób James Hetfield. – Pierwsze 18 lat życia formuje nasze prawdziwe lub fałszywe "ja". Koncept tego, "kim jesteśmy" zdaniem naszych rodziców. Możliwe zaszufladkowanie naszej osobowości. Myślę, że najbardziej interesujące jest nieustanne badanie tych głębokich przekonań i tego, jak wpływają one na naszą późniejszą percepcję świata. Wiele z naszych doświadczeń w dorosłym życiu jest powielaniem doświadczeń z dzieciństwa lub reakcją na nie. Pozostawaniem więźniami dzieciństwa lub zrywaniem krępujących nas więzów – stwierdził wokalista.

źródło: YouTube / Metallica

Dwa koncerty z rzędu

Na płycie "72 Seasons" znajdzie się 12 utworów, a tuż po jej wydaniu zespół wyruszy w tournée po Europie. Będzie ono o tyle nietypowe, że w każdym z odwiedzanych miast Metallica zagra dwa razy z rzędu. Muzycy obiecują, że setlisty obu następujących po sobie koncertów będą zupełnie inne.

Polscy fani kwartetu powinni zaznaczyć w swych kalendarzach czerwonym kolorem daty 5 i 7 lipca – właśnie wtedy grupa pojawi się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Na pierwszym koncercie Metallicę supportować będą zespoły Architects i Mammoth WVH, a na drugim  formacje Five Finger Death Punch oraz Ice Nine Kills. W sierpniu trasa przeniesie się na kontynent amerykański.

Czytaj też:

kc/kor

Polecane