Robert Kubica podsumowuje mijający sezon. Tylko w Trójce! [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Kubica podsumowuje mijający sezon. Tylko w Trójce! [POSŁUCHAJ]
Robert Kubica podczas Grand Prix of Abu DhabiFoto: HOCH ZWEI/PAP

– Mieliśmy zarówno składniki, jak i zespół, żeby walczyć o dużo lepsze miejsca i lokaty. W tym roku na podium staliśmy tylko raz. Co jednak istotne, miało to miejsce podczas najważniejszego wyścigu sezonu – Le Mans. Uważam, że to nawet więcej niż wygranie wyścigu mistrzostw świata – mówił w "Trzeciej stronie medalu" Robert Kubica. Jak podsumowuje mijający sezon? 

 To była ta słodka cześć sezonu. Gorzkim elementem jest, że nie udało nam się zawalczyć o coś więcej. Na początku sezonu wydawało się, że będziemy w stanie zmienić bieg na wyższy i wiele rzeczy polepszyć. To się jednak nie stało. Wjechaliśmy na tory w Bahrajnie, gdzie od samego początku było wiadomo, że jeśli nie poprawiamy pewnych rzeczy, będą to dwa, naprawdę trudne wyścigi. Tak też się stało – mówił kierowca. 

– Umówimy się, piąte miejsce nie jest rewelacyjne. To jest motosport i trzeba wyciągnąć wnioski. Chciałabym wystartować też w przyszłym roku. Dla mnie Le Mans jest celem, który uważam za najtrudniejszy i najciekawszy do zdobycia – mówił w Trójce. – Chciałbym wrócić z niego jako zwycięzca – przyznał. 

Sytuacja na torach wyścigowych

 Sytuacja trochę się zmieniła. W przyszłym sezonie raczej będą to wyścigi długodystansowe, zostaje tylko pytanie z kim, z jakim zespołem i z jakimi partnerami. W wyścigach długodystansowych to bardzo ważne – wyjaśniał Robert Kubica. Fanów kierowcy elektryzują pytania o Formułę 1. – Moja rola w Formule 1 jest bardzo jasna. Oczywiście, że chciałbym więcej, ale raczej nie mogę na to liczyć – podsumował Robert Kubica.

Przypomnijmy, Polak jest kierowcą rezerwowym i testowym szwajcarskiego zespołu, którego sponsorem tytularnym jest PKN Orlen. W obecnym sezonie kierowca zasiadł za kierownicą bolidu podczas sesji treningowych przed Grand Prix Hiszpanii, Francji oraz Węgier. Jak podsumowuje mijający sezon?

Posłuchaj

2:58
Robert Kubica - podsumowanie sezonu (Trzecia strona medalu/Trojka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W "Trzeciej stronie medalu" dziennikarze radiowej Trójki zaprosili również na krótką relację wprost z toru Formuły 1.

Posłuchaj

5:54
Wizyta na torze Formuły 1 (Trzecia strona medalu/Trojka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ponadto w audycji:

Studio Mundialowe – gość: Adam Godlewski (naczelny sportu w Polska Press), podsumowanie meczu Polaków z Arabią Saudyjską plus łączenie z korespondentami Polskiego Radia, PŚ w skokach, Agata Barwińska – mistrzyni Europy, wspinacze – zdobywcy K2 i Nanga Parbat, PP szermierka, Raport mundialowy z USA lub/i z Argentyny, podsumowanie sezonu pływackiego, gość w studiu – pięściarka Laura Grzyb, korespondenci: podsumowanie gry Anglii, Niemiec i Hiszpanii na mundialu.

Całej audycji możesz posłuchać TUTAJ.

Posłuchaj

1:35:18
"Trzecia strona medalu" 27 listopada 2022 (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiDariusz Urbanowicz
Data emisji: 27.11.2022
Godziny emisji: 17.09, 18.09

zch/kor

Polecane