Niespodzianki od kabaretu OT.TO: nowa płyta, nowy-stary skład!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niespodzianki od kabaretu OT.TO: nowa płyta, nowy-stary skład!
Kabaret OT.TOFoto: Polskie Radio

Wspaniały prezent dla wielbicieli Kabaretu OT.TO: po długiej przerwie wydał nową płytę "Wesołych Świąt", która miała premierę 25 listopada. Ale to nie koniec niespodzianek – po 21 latach do kabaretu powrócił Ryszard Makowski!

Ryszard Makowski jak Odys

– Zeszliśmy się z Ryszardem, który po 21 latach wrócił do Kabaretu OT.TO jak Odys – potwierdza tę niezwykłą nowinę Wiesław Tupaczewski. – Doszliśmy do wniosku, że możemy jeszcze coś razem zrobić, że mamy w sobie jeszcze masę energii, masę młodości, chociaż tę młodość już trochę mniej po nas widać – dodaje Ryszard Makowski.

– Tak więc zmienił się skład osobowy, bo dwa lata temu Andrzej Piekarczyk zakomunikował, że powoli się rozstaje z OT.TO. Że dogra jeszcze te koncerty, które są zakontraktowane, no i… żegna – opowiada Wiesław Tupaczewski. – W tym czasie pojawił się Rysiek i w zasadzie jest nowym członkiem Kabaretu OT.TO. Bo po tych 21 latach musi się na nowo uczyć naszych piosenek – śmieje się.

Znane tematy, nowe i stare piosenki

– Nagraliśmy płytę z 12 piosenkami o świętach, o zimie, o Mikołaju, o choince. Zrobiliśmy to w najgorszy, najgorętszy czas: nagrywaliśmy w czerwcu i lipcu – zdradza kulisy nagrań Wiesław Tupaczewski. – Jestem bardzo zadowolony, że większość piosenek napisaliśmy razem. Efekt przekroczył chyba oczekiwania nas wszystkich, bo przede wszystkim udało nam się nagrać płytę z big-bandem Uniwersytetu Muzycznego pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Jego syn, Wojtek Kostrzewa, wybitny kompozytor i aranżer, pomógł nam w aranżowaniu. Napisaliśmy siedem nowych piosenek, użyliśmy parę tych, które śpiewaliśmy w latach 90. – mówi Ryszard Makowski.

– Może nie każdy to wie i pamięta, że zaczynaliśmy w Trójce. I tamte początki były dla nas bardzo energetyczne, bardzo sympatyczne. I to jest niebywałe, że w nas ta energia z początków kabaretu powróciła. Kiedy spotkaliśmy się, to jakby tych 21 lat nie było, jakbyśmy się wczoraj rozstali – deklaruje. – Też mam takie poczucie, że wszystko nagle wróciło na miejsce, że tworzy się synergia – dodaje Wiesław Tupaczewski.

OT.TO – Znowu idą Święta (Official video)/YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia


Posłuchaj

47:52
Kabaret OT.TO z nową płytą (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 ***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: 
Anna Popek
Data emisji:
 27.11.2022
Godzina emisji: 
11.09

pr/kor

Polecane