Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Mundialowe emocje w Trójce [POSŁUCHAJ]

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radość Roberta Lewandowskiego po zdobyciu gola w meczu z Arabią Saudyjską podczas mistrzostw świata w KatarzeFoto: PAP/EPA/Ronald Wittek

Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0. Strzelcem był Piotr Zieliński po doskonałym podaniu Roberta Lewandowskiego. Pięć minut przed regulaminowym końcem gry do siatki przeciwników trafił sam kapitan polskiej drużyny, ustalając tym samym wynik meczu. Przez cały czas trwania Piłkarskich Mistrzostw Świata dziennikarze Radiowej Trójki śledzą wydarzenia w Katarze.

W mundialowym studiu Trójki dziennikarze i ich znakomici goście podgrzewają sportowe emocje. Zachęcamy do wysłuchania analiz, komentarzy i relacji.

• Robert Kubica o meczu bezpośrednio po jazdach testowych z Dariuszem Urbanowiczem;
  • Rozmowa z Michałem Janotą - piłkarzem występującym w Arabii Saudyjskiej;
  • Połączenie z Katarem i obecnym na miejscu Rafałem Jarząbkiem, nastroje przed meczem wśród kibiców;
  • Relacja z przedmeczowymi wypowiedziami naszych piłkarzy i ekspertów;
  • Relacja o największych niespodziankach w historii mistrzostw świata w kontekście Arabii Saudyjskiej i jej zwycięstwa z Argentyną;
  • Rozmowa z pisarzem i fotografem Wojciechem Friedmannem obecnym ostatnio w Arabii Saudyjskiej.

Biało-Czerwoni przybliżyli się do awansu

Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0 w rozegranym w Ar-Rajjan meczu drugiej kolejki grupy C piłkarskich mistrzostw świata. Gole dla Biało-Czerwonych zdobyli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a Wojciech Szczęsny obronił rzut karny!

W meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie w 39. minucie po bramce Piotra Zielińskiego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przeciwnicy Biało-Czerwonych mieli szansę na wyrównanie po tym, gdy sędzia podyktował rzut karny dla Arabii. Znakomicie spisał się jednak Wojciech Szczęsny, który obronił strzał  Firasa Al-Buraikana, a następnie obronił dobitkę Mohammeda Al Breika.

Biało-Czerwoni podwyższyli swoje prowadzenie w 82. minucie spotkania po golu Roberta Lewandowskiego. Dzięki wygranej Polacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy C z czterema punktami na koncie.

3:17:26
"Trzecia strona Mundialu" 26 listopada 2022 (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial – Katar 2022 <<<

Po spotkaniu z Arabią Saudyjską w ostatnim meczu fazy grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się 30 listopada z Argentyną (20.00 - Doha). XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Wszystkie mecze, ich transmisje oraz piłkarskie komentarze dostępne są na antenach Polskiego Radia.