Jesienno-zimowe biegi w Wesołej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jesienno-zimowe biegi w Wesołej
Bieganie zimą wymaga odpowiedniej rozgrzewki, stroju i uwagiFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Pilith

Znana maksyma mówi, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednio ubrani biegacze. Sceneria jesienno–zimowa to czas, kiedy powinno się zacząć budować dyspozycję na sezon w 2023 roku.

Można się trochę zmęczyć i poćwiczyć technikę

O bieganiu na przełomie listopada i grudnia mówiliśmy w tym wydaniu audycji. – Nazwa Warszawskie Wesołe Biegi Górskie brzmi groteskowo dla kogoś, kto nie mieszka na Mazowszu. W okolicach Wesołej nie ma oczywiście wzniesień, które mogą konkurować chociażby z Moreną Trójmiejską, ale na podbiegach można się trochę zmęczyć i poćwiczyć technikę. Są to dystanse dwóch, sześciu i dziesięciu kilometrów, pętla ma dwa kilometry i niespełna pięćdziesiąt metrów przewyższenia na jednym okrążeniu – powiedział Igor Błachut, dziennikarz i propagator biegów na orientację.

Czytaj też:

Dla miłośników biegania i chodzenia z kijkami

Biegowy cykl w Wesołej rozpoczyna się 26 listopada i potrwa przez kolejne cztery soboty. – Zapraszamy wszystkich miłośników biegania lub szybkiego chodzenia z kijkami. Tych biegowych serii było już wiele, sosnowy lasek to ładna okolica i sposobność do treningu optymalna – dodał.

Posłuchaj

2:41
Jesienno–zimowe biegi w Wesołej (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: 
Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 
24.11.2022
Godzina emisji: 
11.25

mo/kor

Polecane