Jacek Ozdoba: wprowadzenie limitu ceny za gaz to zasadne rozwiązanie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Ozdoba: wprowadzenie limitu ceny za gaz to zasadne rozwiązanie
Jacek OzdobaFoto: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

- Gaz stał się elementem szantażu, giełda wystrzeliła. Wszystkie ceny dla przedsiębiorców i rynku indywidualnego musimy jakoś opanować - powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w przyszłym roku rząd chce zamrozić ceny gazu dla odbiorców indywidualnych na poziomie podobnym do cen tegorocznych. - Działania mające na celu zmniejszenie skutków agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę są związane z cenami surowców - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceszef MKiŚ.

Jak podkreślił, po ataku Rosji na Ukrainie "gaz stał się elementem szantażu, giełda wystrzeliła". - Wszystkie ceny dla przedsiębiorców i rynku indywidualnego musimy jakoś opanować. Zniesienie tam, gdzie się da, na przykład w przypadku energii, obliga giełdowego, jest działaniem zasadnym - ocenił.

Jacek Ozdoba zapowiedział, że konieczne będą kolejne pakiety pomocowe dla przedsiębiorców. Wiceminister klimatu i środowiska mówił też, że jeśli chodzi o ceny prądu, to jednym z rozwiązań może być zawieszenie systemu ETS. - Dziś nie dość, że dobijają nas ceny związane z reakcją na to, co robi Władimir Putin i Federacja Rosyjska, to dobijają nas również regulacje unijne - oświadczył.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

10:22
Jacek Ozdoba: wprowadzenie limitu ceny za gaz to zasadne rozwiązanie (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Jacek Ozdoba (wiceminister klimatu i środowiska)
Data emisji: 23.11.2022
Godzina emisji: 18.10

pr/ms/kor

Polecane