Niemcy zaoferowali Polsce swoje patrioty. Jacek Sasin: to ważny gest

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Jeśli propozycja Niemiec ws. baterii rakiet Patriot się zmaterializuje, to będzie ważny gest nie tylko symbolicznie, ale także realnie, w sferze wzmocnienia bezpieczeństwa Polski - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht potwierdziła chęć rozmieszczenia w Polsce systemów obrony powietrznej Patriot. Dodała, że z uwagi na swoje położenie Polska jest szczególnie zagrożona atakami ze Wschodu. Minister rozmawiała po południu przez telefon z polskim ministrem obrony, Mariuszem Błaszczakiem, który wcześniej zadeklarował na Twitterze, że przyjmie propozycję niemieckiego rządu. 

- To ważny gest. Jeśli się zmaterializuje, to będzie ważny nie tylko symbolicznie, ale także realnie, w sferze wzmocnienia bezpieczeństwa Polski - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Oczekiwania wobec polityki Niemiec

Pytany o relacje Polski i Niemiec, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych przyznał, że są one poprawne, chociaż "zadr też jest sporo". - Pewnie dobrze by było, żeby również ze strony niemieckiej była inicjatywa ocieplenia relacji - wskazał.

Posłuchaj

13:09
Jacek Sasin o niemieckiej propozycji ws. relokowania do Polski beterii rakiet Patriot ("Salon polityczny Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

 Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki

Prowadzący: Beata Michniewicz

Gość: Jacek Sasin (minister aktywów państwowych)

Data emisji: 22.11.2022

Godzina emisji: 8.45


Trójka, IAR/ mbl/ kor

Polecane