"Sprzedawcy marzeń" – Artur Rojek i Myslovitz na musicalowo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Sprzedawcy marzeń" – Artur Rojek i Myslovitz na musicalowo
Artur Rojek Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Zagubiony, wrażliwy bohater, zadający egzystencjalne pytania, jest w centrum spektaklu "Sprzedawcy marzeń" wystawianego w Teatrze Muzycznym Roma. Za podstawę jego scenariusza posłużyły piosenki zespołu Myslovitz i Artura Rojka.    

"Sprzedawcy marzeń" to spektakl, który powstał w ramach zajęć dydaktycznych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenariusz przedstawienia złożyły się piosenki Artura Rojka i zespołu Myslovitz, a jego obsada złożona jest ze studentów wspomnianej uczelni. – Znaleźć się na scenie Teatru Muzycznego Roma, będąc na trzecim roku akademii teatralnej, to jest ogromny skok – powiedziała w Trójce reżyser Anna Sroka-Hryń.

Pomysłodawczyni całego projektu wyznała, że teksty piosenek, wyjęte z muzycznej oprawy, zrobiły na niej wielkie wrażenie. – Wyjawiło mi się coś niebywałego: bohater zagubiony, wrażliwy, ciekawy świata, a jednocześnie pragnący się schować, gdzieś na granicy życia i śmierci, zadający pytania ostateczne, egzystencjalne, często mocujący się z tym życiem, jak z czymś nie do udźwignięcia.

Negocjatorzy między pokoleniami

Rozmówczyni Katarzyny Cygler komplementowała młodych adeptów sztuki aktorskiej, którzy pojawiają się w "Sprzedawcach marzeń". – Okazało się, że oni, biorąc to na warsztat, bardzo dobrze transformują to na swoją wrażliwość i potrafią pięknie to wypełniać, dzieląc się swoimi przemyśleniami, ale też lękami – mówiła Anna Sroka-Hryń. – Na próbie powiedziałam im: słuchajcie, możecie być negocjatorami między światem dorosłych a młodymi ludźmi.

Trwający 70 minut spektakl "Sprzedawcy marzeń" miał premierę na Novej Scenie Teatru Muzycznego Roma 5 listopada.


Posłuchaj

8:10
Anna Sroka-Hryń o spektaklu "Sprzedawcy marzeń"
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też:

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Anna Sroka-Hryń (reżyser)
Data emisji: 21.11.2022
Godzina emisji: 14.16

kc/kor

Polecane