Właściwe odżywianie – jak zadbać o zdrowie naszych dzieci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Właściwe odżywianie – jak zadbać o zdrowie naszych dzieci?
Warzywa i owoce. Dlaczego są tak ważne w diecie?Foto: Shutterstock/popcorner

Styl życia, w tym prawidłowe żywienie, aktywność fizyczna, higiena, odpowiednia długość snu są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka, jego zdrowia, samopoczucia oraz zdolności poznawczych. O tym rozmawialiśmy w "Zagadkowej niedzieli".

Aby wszystko prawidłowo funkcjonowało

Gościem audycji była dr Katarzyna Wolnicka, która mówiła o potrzebie prawidłowego odżywiania. – Rośliny, zwierzęta i ludzie muszą jeść i pić, aby zdrowo rosnąć i się rozwijać. Wszystkie posiłki zawierają cząsteczki, składniki odżywcze, które dostarczają energię, sprawiają, że rośniemy. Witaminy i składniki mineralne pełnią rolę regulatorów, dbają, żeby wszystko prawidłowo funkcjonowało  powiedziała.

Wszędobylski cukier

Dodała, że cukier znajduje się w wielu produktach.  W półlitrowej butelce napoju gazowanego może być aż dziesięć łyżeczek cukru, w płatkach śniadaniowych jest go także bardzo dużo, w ich małej porcji są dwie łyżeczki cukru, w jednej łyżce ketchupu może być aż jedna łyżeczka cukru. Warto sprawdzać etykiety, porównywać produkty  stwierdziła.

Czytaj też:

Bardzo ważny błonnik

Warzywa i owoce są bogate w błonnik. – Jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i niezbędny do prawidłowego trawienia, wymiata z naszych jelit wszystkie niepotrzebne składniki. Warzywa pomarańczowe i żółte zawierają betakaroten, zamienia się on w witaminę A, dzięki niej dobrze widzimy, mamy zdrową skórę i jesteśmy odporni na choroby – podkreśliła dr Katarzyna Wolnicka.

Posłuchaj

58:38
Zdrowe odżywianie – jak zadbać o zdrowie naszych dzieci? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 20.11.2022
Godzina emisji: 9.09

mo/kor

Polecane