Boiskowe cwaniactwo i chłodna głowa. Marek Koźmiński przed meczem Polska – Meksyk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Boiskowe cwaniactwo i chłodna głowa. Marek Koźmiński przed meczem Polska – Meksyk
Marek Koźmiński zaleca rozsądną grę z MeksykiemFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

– To mecz, który może wszystko otworzyć, ale może też dużo zamknąć – tak o wtorkowym pojedynku polskich piłkarzy z Meksykiem mówił w Trójce Marek Koźmiński. Były reprezentant Polski obawia się o fizyczną dyspozycję swoich młodszych kolegów.

Tegoroczny mundial w Katarze rozpoczął się od niedzielnego meczu gospodarzy z drużyną Ekwadoru. Goście z Ameryki Południowej nie mieli problemów z pokonaniem o wiele słabszych rywali, wygrywając 2:0. Dla Marka Koźmińskiego był to dowód na to, że reprezentacja Kataru nie jest gotowa do gry na turnieju tej rangi. – To jest drużyna "wyprodukowana" z materiału, który Katarczycy zbierali u siebie od dłuższego czasu. Futbol w Katarze to jest coś nowego. Oni chcieli w szybkim tempie przeskoczyć kilka poziomów. Na ten moment chyba nie za bardzo się to udaje – mówił gość "Trzeciej strony medalu".

Pozytywne otwarcie

Podobnie jak miliony polskich kibiców, Koźmiński odlicza już godziny do rozpoczęcia pierwszego meczu Polaków, którzy we wtorek o godz. 17 zmierzą się z Meksykiem. – To jest mecz, który może wszystko otworzyć pozytywnie, a może też – jak to bywało w historii – dużo zamknąć. Jeśli dobrze zaczniemy, to później będzie nam łatwiej – stwierdził uczestnik mundialu sprzed dwudziestu lat.

Koźmiński radził, aby nie wyciągać pochopnych wniosków z niedawnego sparringu z Chile, w którym polska drużyna zaprezentowała bardzo niski poziom gry. – Przede wszystkim zagramy innym składem. W pojedynku z Chile nie mieliśmy kilku kluczowych zawodników, więc tutaj spodziewam się dużo więcej.

Boiskowe cwaniactwo i chłodna głowa

Były wiceprezes PZPN uważa, że do meczu z Meksykiem Polacy powinni podejść z rozsądkiem i wykazać się "boiskowym cwaniactwem". – Nie zaryzykowałbym wymiany ciosów, bo jednak nie jesteśmy w najlepszej dyspozycji fizycznej – mówił Koźmiński, który obawia się najbardziej właśnie o fizyczną formę części reprezentantów. – Niektórzy nie są w takiej dyspozycji, jak byśmy tego oczekiwali. Tego w ciągu kilku dni nie nadrobimy.

45-krotny reprezentant Polski zauważył, że na dwa dni przed meczem nie ma już czasu na radykalne zmiany, a dla piłkarzy ważne jest wyciszenie emocji i odcięcie się od zewnętrznych bodźców, bo "na boisku trzeba mieć chłodną głowę". – Nie jest to proste, ale cóż, jeśli ktoś chce grać na najwyższym poziomie, to jest to jedna z części gry – stwierdził Marek Koźmiński.


Posłuchaj

8:31
Marek Koźmiński przed meczem Polska-Meksyk (Trzecia strona mundialu)
+
Dodaj do playlisty
+

Zobacz też: Mundial na antenach Polskiego Radia - specjalne audycje i relacje

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz Urbanowicz, Mateusz Warianka
Data emisji: 20.11.2022
Godzina emisji: 17.21

kc/kor

polskieradio24.pl polskieradio24.pl

 


Polecane