"Bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze". Poseł Nowej Lewicy chwali budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Wiesław Szczepański, szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Nowej Lewicy, ostrzegał w Programie 3 Polskiego Radia, że na granicy z obwodem kaliningradzkim może dojść do powtórki wydarzeń z granicy z Białorusią, gdzie przez wiele miesięcy reżim Alaksandra Łukaszenki przeprowadzał na Polskę ataki hybrydowe z wykorzystaniem migrantów.

Na początku listopada wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że podjął decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Jak zaznaczył, będą też prowadzone prace związane z założeniem urządzeń, które pozwolą na dozór elektroniczny. Budowa zapory ma związek z niepokojącymi informacjami, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

"Powtórka" z granicy z Białorusią

Do sprawy w "Salonie politycznym Trójki" odniósł się Wiesław Szczepański, szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Nowej Lewicy, który powiedział, że niedawno był na granicy z obwodem kaliningradzkim i wysłuchał raportów służb z miejsca.

Pomimo tego, że budowa zapory spotyka się z krytyką części przedstawicieli opozycji i mediów, Wiesław Szczepański tłumaczył, że jest ona potrzebna, gdyż pełni funkcję prewencyjną.

Posłuchaj

11:23
„Bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze”. Poseł Nowej Lewicy chwali budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Zwrócił on przy tym uwagę, że mieszkańcy terenów przygranicznych czują się bezpieczniej dzięki zarówno budowie zapory, jak i większej obecności w tym rejonie służb i wojska.

 Jest to element bezpieczeństwa. Najważniejsze jest to, żeby polscy obywatele czuli się bezpiecznie  zaznaczał Wiesław Szczepański.

Czytaj także:

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"

Prowadzący: Beata Michniewicz

Gość: Wiesław Szczepański (szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Nowej Lewicy) 

Data emisji: 18.11.2022

Godzina emisji: 8.45

pp/kor

Polecane