Mundial na antenie Trójki – audycje specjalne i relacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mundial na antenie Trójki – audycje specjalne i relacje
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 na antenach Polskiego RadiaFoto: mat. prasowe

Od 20 listopada do 18 grudnia cały świat skupia swoją uwagę na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze. To pierwszy mundial rozegrany jesienią z udziałem 32 drużyn. Na antenach Polskiego Radia, które jako jedyne relacjonuje wszystkie mecze z MŚ – słuchacze znajdą transmisje i relacje, zapowiedzi, komentarze oraz ciekawostki związane z wydarzeniem. Portal PolskieRadio.pl przygotował unikatowy serwis katar2022.polskieradio.pl, pełen zdjęć, dźwięków i filmów, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem. Relacje i transmisje na antenach publicznego nadawcy oraz w mediach społecznościowych stacji.

  • 20 listopada w Katarze rozpoczęło się wielkie święto fanów futbolu – mistrzostwa świata w piłce nożnej, które po raz pierwszy w historii odbywają się na Bliskim Wschodzie. Mecze – w sumie 64 – odbywać się będą na ośmiu stadionach, w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Wakra.
  • Drużyna Biało-Czerwonych zagości na mundialu już po raz dziewiąty. Rywalizacji piłkarzy będzie można słuchać na wszystkich antenach Polskiego Radia, jednak na czas mundialu niektóre ramówki stacji zostaną zmodyfikowane.

W specjalnym serwisie katar2022.polskieradio.pl przygotowanym na mistrzostwa świata w piłce nożnej znajdą się wszystkie audycje i nagrania związane z turniejem w Katarze. To tu kibice znajdą cały terminarz rozgrywek wraz z godzinami meczów, najświeższe informacje z obozu danej drużyny, opisy i filmy każdego z ośmiu obiektów oraz specjalne relacje na żywo z rozgrywanych meczów. Ponadto dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów oraz spotkania z ciekawymi gośćmi.


. 

Tematyka mistrzostw świata w piłce nożnej jest obecna także w radiowej Trójce. Program 3 Polskiego Radia informuje o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach podczas całego turnieju pod hasłem "Trzecia strona mundialu". Wszystkie spotkania polskiej kadry będą na bieżąco relacjonowane na antenie radiowej Trójki. Dziennikarze zaproszą także na specjalne audycje, które rozpoczną się już godzinę przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym mecze Polaków. Na audycje polskiej kadry radiowa Trójka zaprosi 22 listopada o godz. 16.00 (Polska-Meksyk), 26 listopada o godz. 13.00 (Polska-Arabia Saudyjska), 30 listopada o godz. 19.00 (Polska-Argentyna). Podczas każdej z tych audycji w studiu Programu 3 swoimi fachowymi analizami podzielą się ze słuchaczami wybitni eksperci: byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, uczestnicy Mistrzostw Świata.

Najciekawsze informacje ze wszystkich spotkań turnieju znajdą się w "Studiu piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022 w Trójce", które jest nadawane od niedzieli 20 listopada do końca mundialu. Emisje od poniedziałku do piątku w godz. 7.40 i 16.20 i soboty 7.40 i 17.50 oraz niedziele o godz. 9.05 i po 17.00. Z kolei 18 grudnia w radiowym eterze Trójki zaplanowana jest audycja "Trzecia strona medalu" z relacjami z meczu finałowego. Relacje z Kataru goszczą także w serwisach sportowych radiowej Trójki.


. 

Radiowa Jedynka zaplanowała codzienne emisje audycji "Prosto z Mundialu" i relacje ze wszystkich meczów mistrzostw świata w piłce nożnej. 20 listopada o godz. 17.00 Program 1 Polskiego Radia zaprosił na transmisję meczu otwarcia mistrzostw świata (Katar-Ekwador). Dziennikarze Polskiego Radia – Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk – zaproszą na transmisje wszystkich meczów z udziałem polskiej reprezentacji (22 i 26 listopada o godz. 17.00 i 30 listopada o godz. 20.00). W ramach mundialu dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przygotowali dodatkowe aktywności: konkurs "Piłkarska przygoda z Jedynką", realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, "Podcast mundialowy, czyli Mistrzostwa Świata KATAR 2022 w radiowej Jedynce", w którym opowiemy o najciekawszych wydarzeniach podczas piłkarskiego turnieju, ale także dowiemy się, co dzieje się w Katarze poza boiskami. Kolejną propozycją radiowej Jedynki jest audycja "Spokojnie, to tylko Katar", czyli internetowy, nieoczywisty komentarz pomeczowy, w formie studia wideo, które prowadzić będą naprzemiennie Marcin Kusy i Daniel Wydrych, a w rolę niecodziennych komentatorów piłkarskich zmagań wcielą się gwiazdy, na co dzień niezwiązane zawodowo ze sportem, m.in.: Marek Dutkiewicz, Marek Wiernik, Maciej Szczepanik (Pectus), Mateusz Szczepanik (Pectus), Wojciech Gąssowski, Andrzej Mastalerz i inni. Program studia "Spokojnie, to tylko Katar", wzbogacą łączenia z dziennikarzami Polskiego Radia w Katarze oraz relacje dziennikarzy redakcji sportowej portalu, którzy zaprezentują pomeczowe statystyki oraz najświeższe komentarze w sieci. Wszystko to na żywo w internetowym streamingu na portalu i w mediach społecznościowych Polskiego Radia oraz Programu 1.

. 

Podczas mundialu radiowa Czwórka zaprasza na codzienną dawkę informacji i ciekawostek dotyczących Mistrzostw Świata w Katarze. O godz. 7.45 w "Porannych przeglądach sportowych" i w "Popołudniowych przeglądach sportowych" o godz. 16.45, a także w "Strefach sportu" (godz. 21.30) dziennikarze Czwórki sprawdzają m.in. który z piłkarzy biega najwięcej? Ile czasu potrzeba, by odwiedzić wszystkie stadiony mistrzostw? Pierwszy, najważniejszy mecz Polski z Meksykiem zostanie omówiony we wtorkowej "Strefie sportu" o godz. 21.30. W mundialowych komentarzach nie zabraknie także analiz ekspertów i głosów kibiców. Czwórka przygotowała także dodatkowe aktywności dla fanów futbolu w postaci instagramowego konkursu "Kibicuj reprezentacji Polski z Czwórką", który potrwa od 22 do 30 listopada oraz Czwórkową grę w "Karne" dla wszystkich użytkowników darmowej aplikacji "Czwórka". Gra dostępna będzie przez cały okres mundialu. 


logo 

Polskie Radio 24 zaplanowało codziennie emisje specjalnego "Studia mundialowego" (godz. 21.45), które wypełnione będzie informacjami, wywiadami z piłkarzami oraz pomeczowymi komentarzami. Tematyka mistrzostw świata znajdzie się także w "Kronice sportowej". Ponadto podczas rozgrywek polskiej reprezentacji planowane są łączenia z przebywającymi w Katarze dziennikarzami Redakcji Sportowej – zarówno przed meczami, by przekazać składy drużyn oraz zbudować atmosferę, jak i po nich, aby przeanalizować rozgrywkę i nastroje w polskiej drużynie. Podobne relacje planowane są również w fazie finałowej turnieju. 


logo 

Polskie Radio Dzieciom zaprosi najmłodszych fanów futbolu na cotygodniowy kącik mundialowy, w sobotniej audycji "Rodzinny WF" (godz. 10.00), w którym będzie można usłyszeć informacje i ciekawostki z wydarzeń w Katarze. Pierwszej tematycznej audycji można było słuchać już 19 listopada. Tego samego dnia w audycji "Dawno, dawno temu" o godz. 15.00 prowadząca Marta Powałowska rozmawiała z zaproszonym gościem Dariuszem Tuzimkiem – dziennikarzem sportowym, autorem książki "Lewandowski. Jak wygrać marzenia" o historii mundialu. A w niedzielę 20 listopada w audycji "Dźwięk Dobry" (godz. 10.00) wraz z dziennikarzem sportowym Filipem Jastrzębskim, słuchaliśmy dźwięków towarzyszących Mistrzostwom. 

MS_Katar22_baner.jpg
Zobacz serwis specjalny na mistrzostwa w Katarze

mat. pras. / rk / kor

Polecane