Łukasz Jasina podkreśla odpowiedzialność Rosji za tragedię w Przewodowie. "Stanowi niebezpieczeństwo dla świata"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łukasz Jasina podkreśla odpowiedzialność Rosji za tragedię w Przewodowie. "Stanowi niebezpieczeństwo dla świata"
W Przewodowie we wtorek po południu w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osobyFoto: PAP/Wojtek Jargiło

– Z tragedii w Przewodowie należy wyciągnąć różne wnioski, ale pierwszy jest bardzo nieoryginalny. Od lutego trwa wojna, nie udało się nam Rosji powstrzymać, Rosja dalej Ukrainę atakuje i dalej stanowi niebezpieczeństwo dla całego cywilizowanego świata – mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" Łukasz Jasina, rzecznik MSZ.

W Przewodowie we wtorek po południu w wyniku uderzenia rakiety i eksplozji zginęły dwie osoby.

Po naradach i konsultacjach, jakie odbyły się od momentu tego tragicznego zdarzenia, przedstawiciele władz przekazali, że rakieta była wystrzelona z terytorium Ukrainy. Miało to związek z działaniami kontrofensywnymi, jakie ukraińska obrona rakietowa i powietrzna przeprowadzała w związku ze zmasowanym atakiem Rosji na terytorium Ukrainy. Trwa śledztwo badające wszystkie okoliczności zdarzenia.

"Z tragedii w Przewodowie należy wyciągnąć różne wnioski"

Do zdarzenia w Przewodowie odniósł się w "Trójkowym komentarzu dnia" rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Jak zaznaczył, "z tej tragedii należy wyciągnąć różne wnioski". – Są one pozytywne i negatywne, ale pierwszy jest bardzo nieoryginalny. Od lutego trwa wojna, nie udało się nam Rosji powstrzymać, Rosja dalej Ukrainę atakuje, dalej stanowi niebezpieczeństwo dla całego cywilizowanego świata – podkreślił.

– Gdyby nie było tego niebezpieczeństwa, gdyby nie było tej agresji, nie byłoby też żadnej rakiety, która musiałaby być odpalona w niebo – ocenił. – Nie chcę tłumaczyć błędu naszych ukraińskich przyjaciół, bo to jest pewien dialog, który jeszcze przed nami, będziemy o tym rozmawiać, ale gdyby nie Rosja, to nie byłoby tego wszystkiego. 

"Szczęście w nieszczęściu"

Powiedział także, że "może powstanie jakieś szczęście w nieszczęściu z tej tragedii w Przewodowie, bo świat zachodni uświadomi sobie, w jakim niebezpieczeństwie my Polacy żyjemy codziennie".

Dodał, że "nasza granica z Ukrainą to granica przyjaźni, granica, przez którą przeszły miliony ludzi, ale też granica atakowana przez Rosję, bo te rakiety spadają tam tuż obok". – Od Lwowa do Przewodowa jest 70 kilometrów – podkreślił.

Posłuchaj

9:14
Łukasz Jasina: Rosja dalej Ukrainę atakuje, dalej stanowi niebezpieczeństwo dla całego cywilizowanego świata (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Łukasz Jasina, rzecznik MSZ
Data emisji: 17.11.2022
Godzina emisji: 18.10

jb/pr/kor

Polecane