Wiceszef MON: rakieta jest radziecka, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać autora wybuchu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiceszef MON: rakieta jest radziecka, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać autora wybuchu
Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowejFoto: PR3

– Polska strona nie wskazała wprost, kto był autorem wybuchu w Przewodowie i obecnie nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić z całą pewnością – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

– We wtorek o godzinie 15.40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim doszło do wybuchu pocisku produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – przekazało polskie MSZ w komunikacie w nocy z wtorku na środę.

Wojciech Skurkiewicz przyznał w "Trójkowym komentarzu dnia", że "polska strona nie wskazała wprost, kto był autorem wybuchu w Przewodowie i obecnie nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić z całą pewnością". – Wiemy, że rakieta jest produkcji radzieckiej – powiedział wiceminister obrony narodowej.

Polityk stwierdził, że "podwyższona gotowość służb dotyczy żołnierzy stacjonujących na wschód od Wisły, również siły powietrzne są w gotowości i sojusznicy". – Modernizacja techniczna wojska jest realizowana w sposób harmonijny. Program "Wisła" jest już faktem, "Narew" lada moment rusza, do tego mamy bardzo duże wsparcie sojusznicze – dodał.

Czytaj także:

Posłuchaj

10:54
Eksplozja w Przewodowie. Wiceszef MON: rakieta jest radziecka, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie wskazać autora (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: 
Bartłomiej Graczak
Gość:
 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej
Data emisji:
 16.11.2022
Godzina emisji:
 18.10

dn/pr/kor

Polecane