Christina Aguilera i inni bohaterowie muzycznych filmów dokumentalnych
2022-11-16, 16:11 | aktualizacja 2022-11-16, 16:11
Christina Aguilera będzie bohaterką filmu dokumentalnego, w którym odsłoni spory kawałek swojego prywatnego życia. A o tym, jak nakręcić dobry dokument o gwieździe z pierwszych stron gazet, opowiedział w Trójce twórca ekranowych biografii m.in. Krzysztofa Krawczyka i Maryli Rodowicz.
Dwadzieścia lat temu Christina Aguilera wydała przełomowy album "Stripped", który zmienił oblicze kariery wokalistki znanej z "Klubu Myszki Miki". Z tej okazji powstaje film dokumentalny o życiu amerykańskiej gwiazdy, który może zaciekawić nie tylko jej najwierniejszych fanów. – Jestem ciekawy tego filmu, bo ona zapowiada, że tam będzie dużo elementów jej życia prywatnego. Zobaczymy, jak to będzie przedstawione i czy nas to wciągnie – mówił w "Trójce do trzeciej" Michał Kirmuć.
Dziennikarz muzyczny radiowej Trójki deklaruje się jako miłośnik filmowych biografii znanych muzyków, choć ma mieszane uczucia co do poszczególnych tytułów. – Tych filmów powstaje mnóstwo, niektóre pozostają niezauważone, inne – jak chociażby pamiętny film o Amy Winehouse – robią duże wrażenie – stwierdził Kirmuć.
Na premierę filmu o Christinie Aguilerze będziemy musieli zaczekać co najmniej do przyszłego roku.
Posłuchaj
Bez gwiazdorskiego blichtru
– Jeżeli chcesz stworzyć film biograficzny, to na chwilę musisz stać się jego bohaterem – mówił w Trójce Michał Bandurski. Od października możemy oglądać w kinach film "Ania", którego jest współscenarzystą i współreżyserem. Obraz opowiada o życiu zmarłej osiem lat temu aktorki Anny Przybylskiej, a jego kręcenie wiązało się dla całej ekipy z wieloma emocjonalnymi doświadczeniami.
Bandurski ma też na koncie świetnie przyjęte filmowe dokumenty o Maryli Rodowicz i Krzysztofie Krawczyku. Jak stwierdził w rozmowie z Tomaszem Miarą, kluczem do ich sukcesu był fakt, że twórcy odarli swoich bohaterów z gwiazdorskiego blichtru i pokazali ich ludzkie oblicze. Reżyser wspomniał też o granicy, której stara się nigdy nie przekraczać, "gdy te tajemnice z szafy, które ma każdy z nas, stają się czymś, co zmienia obraz człowieka". Dotyczy to zwłaszcza nieżyjących osób. – Jeżeli postawimy szereg złych dla bohatera tez, do których on nie będzie mógł się odnieść, to jest to nie w porządku – powiedział gość "Trójki do trzeciej".
Posłuchaj
***
Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Goście: Michał Kirmuć (dziennikarz muzyczny Trójki), Michał Bandurski (reżyser, scenarzysta)
Data emisji: 16.11.2022
Godziny emisji: 14.23, 14.39
kc/kor