Opowieść o wolności. Cezary Harasimowicz gościem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Opowieść o wolności. Cezary Harasimowicz gościem Trójki
Cezary Harasimowicz i Katarzyna StoparczykFoto: Grażyna Mazurczak/PR

Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze - wolności. Gościem "Zagadkowej niedzieli" był Cezary Harasimowicz.

Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać – tak rozpoczną się ważna opowieść, zatytułowana "Tygrys", o której w Programie 3 Polskiego Radia opowiedział Cezary Harasimowicz.

– Tygrys słucha dzieci i dorosłych – zauważył gość Trójki. Opowieść rozgrywa się w cyrku. Po co nam to miejsce?  Cyrk jest po to, żeby było nam wesoło i żebyśmy się rozerwali. Żebyśmy mogli popatrzeć na sztuczki i przenieść się do innego świata. Jednak zwierzęta, które tam występują, są męczone, to nie jest ich miejsce. Trzymane są w klatkach i przewożone wbrew własnej woli  zaznaczył gość "Zagadkowej niedzieli".

Opowieść o wolności

Książka stawia przed nami pytanie o wolność. Czym jest, starała się wytłumaczyć goszcząca w Zagadkowym Studiu Hania.  Wolność to coś cudownego, zaraz obok przyjaźni. Ludzie mówią różne rzeczy, a wolność jest piękna. Gdy ktoś jest wolny, może powiedzieć, że nie chce czegoś robić. Może też podjąć decyzję, że ma na coś ochotę i podążać w tym kierunku  zaznaczyła Hania. 

 Wolność to możliwość bycia wobec wiatru, przestrzeni, szczęścia i miłości. Jeżeli nic nas nie ogranicza, żadna klatka  nie tylko ta ze szczebli i krat  możemy powąchać wiatr wolności, który wieje na zewnątrz  dodał Cezary Harasimowicz.  

Posłuchaj

48:02
Opowieść o wolności. Cezary Harasimowicz gościem Trójki (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 13.11.2022
Godzina emisji: 9.09

zch/kor

Polecane