Jarecki – funkowy żywot stadnego zwierzaka

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Jarecki – funkowy żywot stadnego zwierzaka
JareckiFoto: PAP/Łukasz Gągulski

– Funk żyje i ma się dobrze! – twierdzi stanowczo Jarecki. Gość tego wydania "Serdecznych dźwięków" chciałby, aby coraz więcej tego typu brzmień pojawiało się w twórczości polskich artystów. Uważa też, że najlepszym doradcą przy tworzeniu muzyki jest własne serce.

Jarosław Kubów, znany fanom jako Jarecki, jest frontmanem działającego od lat 90. zespołu Kultórwa. Od 2003 roku prowadzi także solową działalność artystyczną, która zaowocowała m.in. nagrodą im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w jego rodzinnym Opolu. Jest niestrudzonym propagatorem funkowych brzmień w muzyce, które – jego zdaniem – są coraz popularniejsze wśród polskich artystów. – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej społeczności, poznawać fantastycznych ludzi. Jestem zwierzem stadnym, więc wydaje mi się, że im więcej jest ludzi, którzy odbierają na podobnych falach i przemycają te czarne brzmienia na nasz grunt, tym lepiej – powiedział artysta w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Jarecki wydał dotąd trzy solowe albumy, z których ostatni, zatytułowany "Totem", ukazał się w 2021 roku. Ma także na koncie współpracę z wieloma innymi artystami, takimi jak Kasia Moś, Vito Bambino, Chloe Martini czy DJ BRK. Po tylu doświadczeniach scenicznych ma już wyrobiony pogląd na to, co najbardziej liczy się w tworzeniu sztuki. – Lubię proste rozwiązania, aczkolwiek wydaje mi się, że w muzyce najważniejsza jest ekspresja, coś, co się wydobywa po prostu z głębi serca, to, co cię gilgocze, smyra w trzewiach. Wtedy to ma swój unikalny smak.

Przy tak romantycznym podejściu, Jarecki nie lekceważy pracy ludzi odpowiedzialnych za promocję i inne przyziemne działania, jakie dzieją się wokół artysty. – Jedno i drugie musi iść w parze. Jeśli twoje czyste tchnienie jest napędzane przez dozę dobrze wyważonych cyferek, to można zdziałać cuda.

– Funk żyje i ma się dobrze! – stwierdził gość "Serdecznych dźwięków" na koniec audycji. – Nie chodzi tylko o muzykę, ale o sposób na życie.

Lista utworów:

 1. Kasia Moś feat. Jarecki, Kasta & Mateusz Krautwurst – "Femme Fatale"
 2. Jarecki x DJ BRK – "Galaktyczny Funk"
 3. Seibert feat. Tomson & Jarecki – "KameleON"
 4. Jarecki x Marcelina x DJ BRK – "Strumień"
 5. Jarecki x DJ BRK – "Totem"
 6. Jarecki x Vito Bambino x DJ BRK – "Medytacja"
 7. Jarecki – "Czarodziej"
 8. Kasia Moś & Leszek Możdżer – "Zapomnij"
 9. Clock Machine feat. Jarecki – "Prognozy"
 10. Mrozu feat. Jarecki – "Nogi na stół"
 11. Kasia Moś feat. Jarecki – "Dobre moce"
 12. Chloe Martini x Ras x Jarecki – "Melodramat"

Posłuchaj

49:31
Jarecki – funkowy żywot stadnego zwierzaka (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 9.11.2022
Godzina emisji: 23.08

kc/kor

Polecane