Udział prezydenta Litwy w obchodach Święta Niepodległości. Szrot: to wyraz dobrych relacji naszych krajów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Udział prezydenta Litwy w obchodach Święta Niepodległości. Szrot: to wyraz dobrych relacji naszych krajów
Paweł Szrot o projekcie zmian w konstytucji ws. immunitetów: analizy w tej sytuacji będą musiały być szczególnie wnikliweFoto: PR3

Paweł Szrot w "Trójkowym komentarzu dnia" podkreślił, że w tym roku w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wyjątkowy będzie udział prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i jego małżonki. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta, "to jest czytelny wyraz bardzo dobrych od kilku lat relacji pomiędzy naszymi krajami, które się wewnętrznie zintegrowały wobec rosyjskiej agresji". 

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot powiedział, że pomimo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy będą tak samo huczne, jak w poprzednich latach. 11 listopada prezydent rozpocznie od mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Potem tradycyjnie weźmie udział uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego. 

Gość "Trójkowego komentarza dnia" podkreślił, że w tym roku wyjątkowy będzie udział w nich prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdy i jego małżonki. Zdaniem Pawła Szrota to jest czytelny wyraz bardzo dobrych od kilku lat relacji pomiędzy naszymi krajami, które w obliczu rosyjskiej agresji wewnętrznie się zintegrowały.

– Przypominam, że nie dotyczy ona tylko krwawej wojny na Ukrainie, ale też wcześniejszej agresji hybrydowej ze strony Białorusi – oba państwa padły jej ofiarą i oba się świetnie obroniły – mówił szef gabinetu prezydenta. Dodał, że to nie znaczy, iż tych relacji nie należy poprawiać. Chodzi między innymi o polskie szkolnictwo na Litwie.

Przyszłoroczny szczyt NATO na Litwie. "Jasny sygnał dla Kremla"

Paweł Szrot odniósł się też do informacji o tym, że przyszłoroczny szczyt NATO odbędzie się w Wilnie.

To jasny sygnał dla Kremla. Pan prezydent też wielokrotnie o tym mówił, że ani skrawek terytorium państw członkowskich NATO nie powinien zostać bez obrony. Potwierdzono to na szczycie madryckim i teraz, myślę, jeszcze dobitniej, zostanie potwierdzone na szczycie wieleńskim – podsumował szef gabinetu prezydenta RP.

Posłuchaj

9:38
Paweł Szrot szef Gabinetu Prezydenta RP o obchodach Święta Niepodległości i udziale w uroczystościach prezydenta Litwy (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
 
Najczęściej czytane

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadził: 
Bartłomiej Graczak
Gość:
 Paweł Szrot (szef gabinetu prezydenta RP)
Data emisji:
 9.11.2022
Godzina emisji:
 18.10

kor

Polecane