XVII Przystanek Niepodległość. Gry miejskie dla dzieci i dorosłych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
XVII Przystanek Niepodległość. Gry miejskie dla dzieci i dorosłych
Plac Teatralny. "Przystanek Niepodległość" .Happeningi historyczne. Zrywanie znaków niemieckich (Warszawa, 2006-11-11. )Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Gra miejska "Zmierzch przed burzą" oraz gra dla dzieci "Mali reporterzy" to główne atrakcje tegorocznego XVII Przystanku Niepodległość, który Muzeum Historii Polski organizuje 11 listopada w Warszawie. 

Jak wyglądała Warszawa przed powstaniem styczniowym?

Udział w wydarzeniach jest wolny, właśnie ruszyły na nie zapisy. – Obie gry przeniosą nas do Warszawy w czasach tuż przed powstaniem styczniowym. "Zmierzch przed burzą" przeznaczony jest dla młodzieży i dorosłych, uczestnicy będą musieli odwiedzić kilka punktów, dzięki którym poznają ówczesne życie polityczne i społeczne stolicy. "Mali reporterzy" to gra dla dzieci od pięciu do dziewięciu lat, które staną się reporterami XIX-wiecznej gazety. Będą musiały odkryć zagadkę pewnej warszawskiej inwestycji – opisywała Gabriela Dec z Muzeum Historii Polski.

Czytaj też:

Zabawa i historyczna wiedza

Rozgrywki będą trwały godzinę, może trochę dłużej. – Ich miejsce to teren od Ogrodu Saskiego do Krakowskiego Przedmieścia. Nie trzeba się szczególnie przygotowywać, poza zabawą przekazujemy również wiedzę historyczną, wszystkie niezbędne informacje będzie można zdobyć w trakcie gier. Można się na nie zapisać poprzez specjalny formularz, zamieszczony na stronie muzeum – mówiła. 

Gabriela Dec dodała, że tradycyjnie została wydana specjalna jednodniówka. – Pokazujemy w niej Warszawę przed powstaniem styczniowym, 11 listopada można także odwiedzić naszą wystawę "Łukaszowcy. Wielki powrót" w gościnnych progach Muzeum Narodowego w Warszawie – zaznaczyła.

Posłuchaj

3:34
17. Przystanek Niepodległość. Gry miejskie dla dzieci i dorosłych (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycjiTrójka do trzeciej
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Gabriela Dec (Muzeum Historii Polski)
Data emisji: 9.11.2022
Godzina emisji: 13.27

mo/kor

Polecane