Kiedy poznamy kształt list wyborczych opozycji? Śmiszek wskazał termin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy poznamy kształt list wyborczych opozycji? Śmiszek wskazał termin
Poseł Lewicy Krzysztof ŚmiszekFoto: PAP/Mateusz Marek

– Lewica będzie w nowym rządzie, bo bez Lewicy nie da się go utworzyć, a cały postępowy program nie zostanie zrealizowany – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica).

Wśród liderów opozycji trwają dyskusje o kształcie list wyborczych w wyborach parlamentarnych, które mają się odbyć w 2023 roku. Coraz częściej pojawia się pomysł stworzenia wspólnej listy. Prezentuje go przede wszystkim lider największej opozycyjnej formacji Donald Tusk. Jego zdaniem może to być skuteczny sposób na pokonanie w wyborczej rozgrywce Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów. 

Krzysztof Śmiszek przyznał w "Trójkowym komentarzu dnia", że "rozmowy demokratycznej opozycji o wspólnym starcie do Senatu są już na finiszu". – Najpóźniej do marca powinniśmy podjąć decyzję o tym, w jakiej konstelacji wystartujemy podczas wyborów do Sejmu – stwierdził. 

Śmiszek: nie będzie nowego rządu bez Lewicy

Zdaniem posła "Lewica będzie w nowym rządzie, bo bez Lewicy nie da się go utworzyć, a cały postępowy program nie zostanie zrealizowany". – PiS traci energię i władzę przejmie zjednoczona opozycja – mówił Śmiszek. 

Gość Polskiego Radia dodał, że "to kolejny miesiąc, w którym widać, że partie demokratycznej opozycji zyskują więcej procent w sondażach". – Koniec PiS zbliża się wielkimi krokami, jest szansa, że za kilka miesięcy obudzimy się w nowej politycznej rzeczywistości – mówił. 

Posłuchaj

9:23
Opozycja utworzy jedną listę wyborczą? Śmiszek: bez Lewicy nie da się utworzyć nowego rządu (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: 
Dariusz Wieczorkowski 
Gość:
 Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica)
Data emisji:
 7.11.2022
Godzina emisji:
 18.10

dn/pr/kor

Polecane