Piotr Świerczewski: dałbym mundialową szansę Skórasiowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Świerczewski: dałbym mundialową szansę Skórasiowi
Piotr Świerczewski w meczu gwiazd w 2021 rokuFoto: PAP/Piotr Nowak

Nie jest zwolennikiem dwuetapowego ogłaszania kadry na mundial, wierzy w skuteczność taktyki Czesława Michniewicza i liczy, że nasza reprezentacja na mistrzostwach świata przynajmniej wyjdzie z grupy – Piotr Świerczewski, 70-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, był gościem "Trzeciej strony medalu".

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od meczu Katar  Ekwador, inaugurującego tegoroczny piłkarski mundial. 10 listopada Czesław Michniewicz ogłosi 26 nazwisk reprezentantów Polski, którzy polecą do Kataru. Pod koniec października selekcjoner ujawnił szeroką kadrę, liczącą 47 graczy, z których wielu obejrzy mistrzostwa świata w telewizji. – Będzie ponad 20 rozczarowań. Chłopaki starali się, chcieli jak najlepiej pokazać się w ostatnim czasie w swoich klubach, a dostaną informację, że nie jadą na mistrzostwa. To będzie dla nich przykre – stwierdził w Trójce Piotr Świerczewski, któremu niezbyt podoba się taki sposób selekcji.  

Dać szansę młodości

Jedną z niewiadomych jest obsada stanowiska lewego pomocnika, o które walczą doświadczony Kamil Grosicki i młody Michał Skóraś. Świerczewski, gdyby to od niego zależało, zabrałby na mundial drugiego z tych zawodników. – To jest chłopak już sprawdzony w boju, to nie jest nowicjusz, który nagle wypłynął nie wiadomo skąd. Gra w drużynie mistrza Polski, fajnie się pokazał w europejskich pucharach w meczach Lecha Poznań. Za nim przemawia młodość, chęć poznawania świata, zdobywania czegoś – stwierdził 70-krotny reprezentant Polski.

W piłce wszystko jest możliwe

Świerczewski, jak większość polskich kibiców, liczy na to, że nasza reprezentacja co najmniej wyjdzie z grupy. Wierzy w trenerskiego nosa Czesława Michniewicza, któremu w przeszłości udawało się osiągnąć dobre wyniki w meczach z rywalami, którzy dominowali na boisku. – Nie daje się ocen za piękną grę, tylko za wygrany mecz. Michniewicz daje gwarancję, że będzie grał o wynik, żeby nasza drużyna zrobiła ten pierwszy krok, czyli wyszła z grupy. Jeśli potem trafimy na Brazylię, to trudno. Wydaje mi się, że będzie ona poza naszym zasięgiem, choć w piłce wszystko jest możliwe – powiedział gość "Trzeciej strony medalu".


Posłuchaj

12:25
Piotr Świerczewski o zbliżającym się Mundialu (Trzecia strona medalu)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Dariusz Urbanowicz, Mateusz Warianka
Data emisji: 6.11.2022
Godzina emisji: 17.27

kc/kor


Polecane