Juras – raper, którego uratował sport

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Juras – raper, którego uratował sport
JurasFoto: Łukasz Jaszczuk

Jako Jerzy Wroński osiągnął wielkie sukcesy w kick-boxingu, a jako Juras zyskał szacunek wśród fanów hip-hopu. Tuż po premierze najnowszego albumu "Przemiany" zawitał do "Serdecznych dźwięków", by opowiedzieć m.in. o metamorfozie, jaką przeszedł w swoim życiu.

Wydane pod koniec października "Przemiany" to druga płyta w solowej karierze Jurasa, który wcześniej był członkiem hiphopowych składów WSP i Pokój Z Widokiem Na Wojnę  z drugim z nich nagrał krążki "2010" , "Droga Wojownika" i "Grawitacja". Zarówno sam tytuł, jak i zawartość nowego albumu nawiązują do osobistych doświadczeń rapera. – Jest to płyta pełna przygód, opowiadająca drogę człowieka, który gubi się w wielkim mieście wśród czyhających na każdym kroku pokus. Korzysta z całego tego dobrodziejstwa po to, by się w tym zagubić, a potem odnaleźć potrzebę wyjścia na prostą – opowiadał Juras w Trójce.

Artysta przyznał, że największym wyzwaniem było dla niego oswojenie się z samotnością po latach rozrywkowego życia wśród imprezowych znajomych. – Jestem w miarę rozpoznawalną osobą, której nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi przychodzi bez problemów. Nie miałem filtra i po prostu wpuściłem do swojego życia za dużo różnych osób – wspominał raper.

Rozmówca Mateusza Krautwursta wyznał, że imprezowe życie mocno go wyniszczyło. – Zatęskniłem za kimś, kim kiedyś byłem: osobą wolną od nałogów, skorą do żartów i wesołą – mówił Juras. W powrocie do normalnego życia pomogła mu oferta zawodowej walki w kick-boxingu, która miała się odbyć w 2017 roku w Ergo Arenie w Gdańsku (Wroński już wcześniej odnosił sukcesy w tej dyscyplinie, był m.in. wielokrotnym mistrzem Polski). To właśnie powrót do sportu sprawił, że z dnia na dzień odstawił alkohol.

Nie była to jedyna poważna zmiana, jaka zaszła w życiu Jerzego, został bowiem także szczęśliwym mężem i ojcem. Jak sam przyznał, było to możliwe właśnie dzięki radykalnej zmianie stylu życia. – Kiedy sami jesteśmy na niższym "levelu", to ciężko, żebyśmy spotkali w naszym życiu kogoś wspaniałego i wyjątkowego. Nawet jeśli spotkamy taką osobę, to ona nie zwróci na nas uwagi albo sami nawet jej nie zauważymy – mówił Juras w "Serdecznych dźwiękach".


Posłuchaj

51:25
Juras – raper, którego uratował sport (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Juras feat. Paluch – "Surferzy życia"
 2. The Metropole Orchestra, Marcus Miller, Richard Bona & Jonah Nelson – "Billie Jean"
 3. Juras feat. Wiktoria Kida – "Mijamy się"
 4. Sokół i Marysia Starosta feat. Diox, Juras, VNM – "Prosto w kosmos"
 5. Dre feat. Snoop Dogg, Kurupt & Nate Dogg – "The Next Episode"
 6. WWO – "Damy radę"
 7. Juras – "Wracam na ring"
 8. Tulia – "Nothing Else Matters"
 9. Skepta – "Bullet From a Gun"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 2.11.2022
Godzina emisji: 23.08

kc/kor


Polecane