Zapora na granicy z Rosją. Wiceszef MON: liczy się czas, informacje wywiadowcze są bardzo niepokojące

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zapora na granicy z Rosją. Wiceszef MON: liczy się czas, informacje wywiadowcze są bardzo niepokojące
Wojciech SkurkiewiczFoto: PR3

– Tymczasowa zapora na granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim powinna być gotowa w ciągu miesiąca – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podkreślił w "Trójkowym komentarzu dnia", że ze względu na niepokojące informacje od wywiadu w tej sprawie trzeba działać szybko.

- Zależy nam przede wszystkim na tempie budowy zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim, bo informacje wywiadowcze, które do nas docierają, są bardzo niepokojące - powiedział.

Ocenił, że prace nad zaporą zakończą się na przełomie listopada i grudnia. Jak dodał, zapora będzie potem dozbrajana w elektronikę, m.in. w systemy perymetryczne.

Budowa ruszy niezwłocznie

W środę wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział wybudowanie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Ma to związek, jak wyjaśniał, ze zwiększoną liczbą lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Kaliningradu oraz groźbą nowej fali migracji z tamtego kierunku.

Zapora będzie się składała z trzech szeregów drutu ostrzowego i będzie miała 2,5 m wysokości i 3 m szerokości.

Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz mówił także m.in. o wzmocnieniu polskich sił obronnych oraz o tym, że umowy, które podpisujemy ze stroną koreańską, wiążą się z polonizacją i przeniesieniem produkcji na teren Polski. Jak mówił, to kwestia dwóch, trzech lat, gdy ta produkcja będzie realizowana, jeśli chodzi np. o czołgi.

Przeczytaj także

Posłuchaj

9:35
Wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz na temat budowy zapory na granicy i wzmacniania polskiej obronności (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: 
Dariusz Wieczorkowski 
Gość:
 Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony)
Data emisji:
 3.11.2022
Godzina emisji:
 18.10

IAR/in./pr/kor

Polecane