Misterium prog-rocka. Marillion na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Misterium prog-rocka. Marillion na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]
Marillion podczas koncertu brytyjskiej grupy w lutym 2009 roku w warszawskim Klubie StodołaFoto: PAP/Rafał Nowakowski

To była prawdziwa muzyczna uczta dla fanów rocka progresywnego – brytyjska formacja Marillion zawitała na scenę Studia im. Agnieszki Osieckiej 29 września 2008 roku. Przeżyjmy to jeszcze raz! 

Przez ponad 40 lat wspólnego grania grupa Marillion dorobiła się statusu legendy progresywnego rocka. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu powieści J.R.R. Tolkiena "Silmarillion", a jego twórczość – inspirowana dokonaniami m.in. Pink Floyd – już w latach 80. znalazła rzeszę fanów w wielu krajach, nie wyłączając Polski. Z tamtego okresu pochodzą bestsellerowe albumy, takie jak "Misplaced Childhood" czy "Clutching at Straws", a także największy przebój w dorobku grupy, niezapomniana "Kayleigh."


Posłuchaj

51:01
W pierwszą niedzielę listopada 2022 roku przypomnieliśmy występ grupy Marillion w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+

 

Do sukcesu Marillion przyczynił się w dużym stopniu charyzmatyczny wokalista Fish, którego teatralny i chwilami histeryczny głos stał się wizytówką grupy. Szkot opuścił zespół w 1998 roku, a jego miejsce przy mikrofonie zajął Steve Hogarth. To właśnie z nim w składzie brytyjska formacja 29 września 2008 roku zawitała do Studia im. Agnieszki Osieckiej, by dać koncert promujący wydany chwilę wcześniej 15. studyjny album "Happiness Is the Road".

Oprócz Hogartha na scenie Trójki tamtego wieczoru pojawili się: Steve Rothery (gitara), Mark Kelly (instrumenty klawiszowe), Pete Trewavas (gitara basowa), Ian Mosley (perkusja).

***

kc,kor/rk

Polecane