Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w czterech polskich miastach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polskie Radio dla Ukrainy nadal nadaje w czterech polskich miastach
Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciółFoto: PR

Polskie Radio dla Ukrainy w dalszym ciągu będzie nadawać swoje 24-godzinne, specjalne programy w języku ukraińskim w czterech polskich miastach: w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz, w Łodzi na 94,40 MHz, we Wrocławiu na 100,70 MHz oraz w Białymstoku – na 94,80 MHz. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego rozpoczęło emisję – jako pierwszy nadawca w Polsce – specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim.

Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza swoją ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju – we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w Internecie.

Działania te spotykają się z ciepłym przyjęciem ukraińskiej społeczności w naszym kraju oraz zostały docenione m.in. przez Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych i Krajową Radę Telewizji i Radiofonii Ukrainy.

Obywatele Ukrainy – przebywający w Polsce – mogą słuchać programu Polskiego Radia dla Ukrainy także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl. Sygnał publicznego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne „Polskie Radio” – do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store.

Dodatkowo Polskie Radio emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF – dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu  - w obwodach Donieckim i Ługańskim.

17 marca Polskie Radio uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim – Polskie Radio dla Ukrainy. Ta informacyjno-publicystyczno-muzyczna rozgłośnia skierowana jest do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce.

W programie znajdują się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie; o tym, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również wskazówki i niezbędne informacje dla Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce – np. gdzie udać się po pomoc, w jaki sposób załatwić formalności.

Aż połowa audycji Polskiego Radia dla Ukrainy przygotowywana jest w warszawskim studiu Polskiego Radia dla Zagranicy. Autorskie audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej tej stacji emitowane są w godz. 9.00-21.00.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ oraz na czterech częstotliwościach FM: w Białymstoku na 94,80 Mhz, w Łodzi na 94,40 Mhz, w Warszawie na 100,6 Mhz oraz we Wrocławiu – na 100,70, Mhz.

Najczęściej czytane

Mat.prasowe

 

Polecane