Emocje i refleksje na wielkim ekranie. "Baby Broker" – w poszukiwaniu prawdziwej rodziny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Emocje i refleksje na wielkim ekranie. "Baby Broker" – w poszukiwaniu prawdziwej rodziny
"Baby Broker"Foto: mat. prasowe

– To kino pełne emocji i refleksji – mówiła w audycji "Trójkowo, filmowo" Izabela Wierzbińska. Na ekrany polskich kin wszedł właśnie nagrodzony w Cannes film "Baby Broker", w reżyserii Japończyka Hirokazu Koreedy. Czym tym razem postanowił zaskoczyć nas twórca?

 Reżysera Hirokazu Koreedę widzowie mogą kojarzyć z takich filmów, jak "Matrioszki", "Nasza młodsza siostra" czy "Jak ojciec i syn". To twórca, który w cudowny sposób opowiada o rodzinie i wspólnocie. W "Baby Broker" pięknie wybrzmiewa, że rodzina to nie zawsze więzy krwi. Czasem to przypadkowe spotkanie, które sprawia, że ludzie stają się dla siebie ważni. Film został doceniony w Cannes, gdzie dostał 12-minutową owację na stojąco. To bardzo długo. Zachwycił widzów i krytyków – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Izabela Wierzbińska, filmoznawca.  To wspaniała opowieść zmuszająca do myślenia i pierwszy koreański film tego reżysera. W ostatnich latach pracował głównie w Europie  dodała.

Kino pełne emocji

– Z jednej strony otrzymujemy w filmie to, czego oczekujemy od Koreedy. Reżyser nas nie zawodzi. To historia, w której mamy do czynienia z bohaterami niekoniecznie jednoznacznymi moralnie, ale mimo to ich lubimy. On potrafi o ważnych i trudnych sprawach opowiadać z lekkością i humorem. To właśnie z nimi i przemyśleniami zostawia widzów. Oglądając film, popadamy w melancholię i czujemy dobro wylewające się z ekranu. Do tego dochodzi doskonała obsada aktorska. Jest mnóstwo powodów, dla których warto zobaczyć ten film – podsumowała Izabela Wierzbińska.

Posłuchaj

1:40:26
"Trójkowo, filmowo" 28 października (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Baby Broker"

Sang-hyeon i Dong-soo żyją dość skromnie. Ważnym elementem ich budżetu jest sprzedaż porzuconych w oknie życia noworodków nowym rodzinom. Zazwyczaj sprawa jest stosunkowo prosta: dużo koreańskich rodzin chce adoptować dziecko, omijając wszelkie biurokratyczne procedury. Tym razem jest jednak inaczej, gdyż niespodziewanie matka, So-young, wraca po porzucone przez siebie dziecko. Jednak daje się przekonać handlarzom, że znajdą dla niemowlaka rodzinę, która zapewni mu lepszą przyszłość, niż ona może to zrobić. I wyruszy razem z nimi na poszukiwanie owej rodziny. A w vanie, którym podróżują, znajdzie się jeszcze jeden, całkowicie niespodziewany pasażer na gapę. Za nimi ruszają dwie policjantki, chcące złapać handlarzy na gorącym uczynku…

Kino Muza | "BABY BROKER"  zwiastun PL / Kino Muza w Poznaniu

Ponadto w programie:

  • laureaci 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego;
  • wywiad z Jamesem Marquandem, brytyjskim reżyserem filmu "The Partizan"  o Krystynie Skarbek;
  • relacja z planu filmu "The Partizan"  rozmowy z aktorami;
  • Sokolove Film Festival  zapowiedzi programowe.

 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 28.10.2022
Godziny emisji: 13.08, 14.07

pr/zch/kor

Polecane