Jesienne bieganie w malowniczym Beskidzie Niskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jesienne bieganie w malowniczym Beskidzie Niskim
Mieniące się kolorami jesieni liście na drzewach, zagubione pośród pagórków malutkie wioski i potężna dawka świeżego, górskiego powietrza – to wszystko czeka na biegaczy, którzy chcieliby wziąć udział w rozgrywanym w sobotę 22 października biegu Łemkowyna Ultra-Trail.Foto: Shutterstock/sportpoint

Dogodny termin, przyjemna atmosfera i przede wszystkim piękne okoliczności przyrody – to atuty biegu górskiego Łemkowyna Ultra-Trail, który wystartuje w najbliższą sobotę w Beskidzie Niskim.

Zachęcał do tego w Trójce Marcin Świerc, który wymienił kilka zalet tych zawodów. – Myślę, że termin jest atutem. To jest koniec października, kiedy wszyscy biegacze są już po swoich głównych startach, więc to jest fajne zwieńczenie całego roku – mówił światowej klasy ultramaratończyk.

Gość audycji "Biegam, bo lubię" nie omieszkał, oczywiście, wspomnieć o wizualnych wrażeniach czekających na uczestników biegu, którego trasa częściowo pokrywa się z głównym szlakiem turystycznym Beskidu Niskiego. Zaznaczył przy okazji, że są to zawody o wyjątkowej atmosferze. – Biegacze robią bieg dla biegaczy. Sam uczestniczyłem w nalewaniu zupy na punktach – opowiadał Świerc.

źródło: YouTube / Łemkowyna Ultra Trail

Rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego zapewnił, że trasę biegu pokona każdy, kto sumiennie i regularnie trenował przez ostatni sezon. Warto jednak zastanowić się nad wyborem dystansu najlepiej odpowiadającego naszym możliwościom. Najważniejsza trasa ma długość stu pięćdziesięciu kilometrów z przewyższeniami sięgającymi sześciu tysięcy metrów. Są jednak dostępne także krótsze dystanse (30, 48, 70 i 100 km).


Posłuchaj

3:30
Jesienne bieganie w malowniczym Beskidzie Niskim (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też:


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 20.10.2022
Godzina emisji: 11.15

kc,kor


Polecane